Ve gelecekteki ruh eşinizle burada tanışmak için gerçek bir şans var mı? Biz de bu soruları sormaya ve modern dünyada çevrimiçi arkadaşlık olasılığını olabildiğince objektif bir şekilde değerlendirmeye karar verdik. Bunun yanı sıra, yeni arkadaşlar ve hatta aşk bulmak için mükemmel bir seçenek olduğunu düşündüğümüz bazı arkadaşlık hizmetlerini sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Uçan insan silueti bu kez de Keşan’da mı görüntülendi? Uçan insan silueti bu kez de Keşan’da mı görüntülendi?

Hemen söyleyelim ki, bugün dünyadaki tüm evliliklerin yaklaşık %17'si çevrimiçi flörtün bir sonucudur. Evet, bazı insanların düşündüğü kadar çok değil. Yine de bu sayı önemli. Daha da ilginç olan şey, çevrimiçi tanışan çiftlerin genellikle çevrimdışı olanlardan daha güçlü olmalarıdır. Birinciler arasında boşanma oranı %6, ikinciler arasında ise %8'dir. Elbette, %2'lik bir fark bazılarına önemsiz görünebilir ancak böyle bir fark vardır ve bu gerçek göz ardı edilemez.

Sadece ilginç değil, aynı zamanda umut verici çevrimiçi arkadaşlık arayanlar için faydalı ipuçları

Elbette çevrimiçi arkadaşlık için size ilginç tanışma ve umut verici tanıdıklar sağlayacağı garanti edilen "gizli" kurallar yoktur. Bununla birlikte, en azından başarı şansınızı artıracak ve gereksiz riskleri ortadan kaldıracak bazı önerileri sizinle paylaşmaya hazırız.

1.     Doğru tanışma hizmetini seçin. Her birinin kendine has özellikleri ve hedef kitlesi olan birçok web sitesi, arkadaşlık uygulaması ve rastgele görüntülü sohbetler vardır. Çeşitli seçenekleri keşfedin ve sizin için en uygun olanı seçin.

2.     Çekici bir profil oluşturun. Profiliniz bilgilendirici, ilginç olmalı ve ilgi alanlarınızı ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. Sizi en iyi şekilde gösteren iyi fotoğraflar ekleyin, gerekli tüm alanları doldurun, kendinizden ve hayatınızdan bahsedin.

3.     Dürüst olun. Profilinizde veya çevrimiçi biriyle sohbet ederken asla yalan söylemeyin. Bu hayal kırıklığına ve güven kaybına yol açabilir. Gerçek er ya da geç ortaya çıkacaktır. Öyleyse arkadaşlığa bir yalanla başlamanın ne anlamı var?

4.     Acele etmeyin. Biriyle hemen yüz yüze tanışmak için acele etmeyin. Buluşmaya karar vermeden önce kişiyi daha iyi tanıyın, çevrimiçi, telefonla ve görüntülü sohbet yoluyla iletişim kurun.

5.     Dikkatli olun. Konuştuğunuz kişiden emin olana kadar asla adres veya telefon numarası gibi kişisel bilgilerinizi vermeyin. Ve tabii ki, banka kartı numaralarınızı ve diğer gizli bilgilerinizi kimseye yazmayın. Uyanık olun!

6.     Umutsuzluğa kapılmayın. Tüm arkadaşlıklar başarılı olmayacaktır. Sadece bu gerçeği kabul etmeniz ve buna katlanmanız gerekir. Biri mesajlarınıza cevap vermezse veya sohbet ederken kimya hissetmezseniz, cesaretiniz kırılmasın. Sadece aramaya devam edin ve pes etmeyin.

7.     Yeni olasılıklara açık olun. İnternet, muhtemelen gerçek hayatta asla tanışamayacağınız insanlarla tanışmanıza yardımcı olabilir. Yeni fırsatlara açık olun ve beklenmedik tanışmalara hazır olun.

Ve size çok fazla zaman ve cesaret kazandıracak bir ipucu daha — bir kişiyle herhangi bir olasılık görmüyorsanız onunla iletişim kurmayı bırakın. Aranızda hiçbir şeyin yürümeyeceğini onlara hemen söylemek daha iyidir. Aksi takdirde, kendinizin ve onların zamanını boşa harcama riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Ve iletişimin sona ermesi her ikiniz için de daha acı verici olacaktır.

Çevrimiçi arkadaşlık için doğru platformu seçmek

Bir önceki maddemizdeki ilk ipucu çok önemlidir. Çünkü seçimdeki bir hata, aşağıdaki tüm önerileri silebilir. Ve zaten ciddi bir arkadaşlığa karar verdiyseniz, çevrimiçi sohbet ruleti gibi bir formata daha yakından bakmanızı tavsiye ederiz.

İşte dikkatinizi çekmeye değer sohbet ruletlerinin sadece küçük bir listesi:

·       Chatrandom — cinsiyet filtreli görüntülü sohbet ve birçok katılımcı için tematik sohbet odaları.

·       Just Talk — sadece baş başa değil, aynı zamanda birkaç katılımcı için bir grup sohbetinde de iletişim kurma imkanına sahip basit görüntülü sohbet.

·       Chatous — ilgi alanlarına göre arama, işlevsel bir mesajlaşma ve 6 saniyelik kısa videolar paylaşma özelliğine sahip akıllı telefonlar için rastgele görüntülü sohbet.

·       Tinychat — video yayın platformu. İlginç özellikler arasında yakınınızdaki yayıncıları bulma imkanı da vardır.

·       CooMeet — cinsiyet filtresi, yerleşik mesaj çevirmeni, kullanışlı uygulama ve mükemmel moderasyon ile kızlarla çevrimiçi görüntülü sohbet

·       Camsea — beğendiğiniz kullanıcılara özel arama yapabilme özelliğine sahip metin ve görüntülü sohbet.

·       Veybo — kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olan çok çeşitli farklı güzellik filtreleri ve video efektleriyle rastgele görüntülü sohbet.

Görüntülü sohbetler, klasik arkadaşlık siteleri ve uygulamalarına göre size gerçekten birçok avantaj sağlar. Bunlardan en önemlisi, video aracılığıyla iletişim kurma, partneri görme ve sesini duyma imkanıdır. Böylece kişiyi çok daha iyi tanıyabilir ve gelecekte iletişime devam etmek ve ilişki geliştirmek isteyip istemediğinizi anlayabilirsiniz. Ayrıca, rastgele görüntülü sohbetler ya tamamen ücretsizdir ya da abonelik popüler arkadaşlık hizmetlerinden çok daha ucuzdur.

Herhangi bir nedenle şimdiye kadar görüntülü sohbet formatını görmezden geldiyseniz, bunu değiştirmenin ve bu iletişim formatını keşfetmenin zamanı geldi. Kesinlikle beğeneceksiniz!

Editör: BÜLENT SAYLAM