MEHMET AYTAÇ

DSP Saros toplantısına çağrılmamasına tepki gösterdi DSP Saros toplantısına çağrılmamasına tepki gösterdi

Gazetemizin 13 Kasım 2023 tarihli sayısında Havuz Sokak sakinleri, haftalardır kapatılmayan derin çukurdan şikayetçi” başlığıyla verdiğimizin haberin ardından Keşan Belediyesi’ne bağlı ekipler, söz konusu çukuru dolgu malzemesiyle kapatmıştı.

Ancak aradan sadece 40 gün geçmesine rağmen, çukura doldurulan kalitesiz malzeme ve baştan savma işçilik nedeniyle Havuz Sokak’ta aynı görüntü tekrar oluştu. Büyük Cami Mahallesi Havuz Sokak üzerinde ikamet eden çok sayıda vatandaş, duruma tekrar tepki gösterirken; “Bize bunu mu reva gördüler?” diye sordular.

Sokak üzerinde çok sayıda site, bir park ve anaokulu bulunduğunu ifade eden vatandaşlar, “Belediyeden istediğimiz şu çukurun kapatılmasıydı. Mümkün olmayan bir şey istemedik. Çukuru 1 ay önce kapattılar. Ancak nasıl bir malzeme kullanıldıysa, yol yine çöktü. Burada yaşayan vatandaşlar olarak şikâyetçiyiz. Çocuklar, yaşılar ve özellikle kadınlar, akşam saatlerinde burada tehlike yaşıyor. Birkaç kez düşme vakası yaşandı. Ayrıca araçlar için bu derin çukur tehlike yaratıyor. Buraya kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Bu çok mu zor?” şeklinde  tepkilerini dile getirdiler.

Editör: BÜLENT SAYLAM