AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Halil Bayazıt, Mahmut Erzurumlu’nun kendisi ile ilgili gündeme getirdiği iddiaları yanıtlayarak, “Siyasi kimliğim üzerinden algı yaratmaya çalışmıştır” dedi. 

ERDOĞAN DEMİR

Gökçetepe Sahili’nde yaşayan iş insanı Mahmut Erzurumlu’nun, Gökçetepe Sahili’nde Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Halil Bayazıt’ın sahilde yapılan bir inşaatı ile ilgili iddiada bulunması ve “Gökçepe’de bir inşaat ile ilgili iddia dile getirildi” başlıklı haberin gazetemizde yer almasının ardından AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Halil Bayazıt da yazılı bir açıklama yaparak, Erzurumlu’nun siyasi bir tutum içine girerek eleştiride bulunduğunu ve bu alanın 17-18 mirasçısının olduğunu dile getirerek, siyasi kimliği üzerinden algı yaratılmaya çalışıldığını belirtti.

Bayazıt’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle; “Geçen hafta Gökçetepe'deki yer ve yapı ile ilgili adımı kullanarak asılsız açıklamalar ve iddialar oldu. Bununla ilgili bir açıklama yapmak gereği duydum.  Gökçetepe'deki yerle ilgili resmi hiçbir bağlantım yoktur. 300-350 metrekare olan bu alan 17 - 18 kişinin mirasçısı olduğu bir yerdir. Mirasçıların bir tanesi de babaannem ve annesidir, diğer mirasçılarla birlikte yerin ölçümü için gittiğimizde fotoğraflarımızı çekip gazeteye vermiştir. Tamamen siyasi kimliğimiz üzerinden bir algı yapmış siyasi kimliğimizi kullanarak ses getirmek istemiştir.  Benim açıklama yapmamın sebebi de budur partim ve partililerimi kamuoyu önünde zan altında bırakmak yakışık alan bir durum değildir. Şahsım ve siyasi kimliğim üzerine yapılan iddialar tamamen asılsızdır, yapı ve yer ile ilgili resmî hiçbir alakam yoktur.

Şahsıma yapılan ismimin geçtiği iddialarla ilgili hukuki süreci başlatmış bulunmaktayım, asılsız olan bir iddianın partimin ilçe başkanının ve milletvekilinin ismini kullanarak gündeme getirilmesi siyasi itibarsızlaştırmaktan başka bir şey değildir. Bizler görevlerimizi yetkilerimizi halk için kullanan kişileriz bu tarz itibarsızlaştırmalar hak ettiğimiz bir durum değildir. Yapının ruhsatsız imarsız olduğunu dile getirmiştir,  gerekli yerlere itiraz başvurusunu bunu yapan kişiler hakkında şikayetçi olunmuştur. Ses getirsin diye gündem oluşsun diye ismimizi kullanması hiç hoş bir durum değildir,  yapıyla ilgili şikayetini gerekli yerlere yapıp şikayette bulunabilir devletimiz ve kurumlarımızda gereğini yapar, örnekleri de çoktur.  Bu konuda iddialarda bulunan kişi hukuki yollara başvurduğunu söylemektedir. Adalet bu iddialarla ilgili kararını verecektir. Siyasi kimliğimi öne koyup asılsız iddialarda bulunarak ses getirmeye çalışan kişi hakkında gerekli hukuki süreci başlattık.  Biz bu tür itibar suikastlarına rağmen hizmet aşkımızı kırmadan tüm Edirne’ye hizmet etmeye devam edeceğiz.  İl genel meclisi üyesi olarak şimdiye kadar Edirne ve köylerine yapılan hizmetlerde verilen kararların altında imza atmaya devam edeceğim. Bizler enerjilerimizi zamanımızı halkımıza ayırmak zorunda olan kişileriz burada asılsız iddialara bir daha cevap vermeden hizmetine devam edeceğim,  teşekkür ediyorum hepinize kolaylıklar diliyorum.”