HABER MERKEZİ

Zihinsel ve gelişimsel farklılık gösteren bireylerin sosyal hayata, okullara, işyerlerine ve topluluklara başarılı bir şekilde entegre oldukları bir dünya hedefleyen Best Buddies projesinde yer alan öğrencilere eğitim verildi.

Ele alınan sosyal sorunun çözümü ile ilgili girişimleri desteklemesi açısından tüm gönüllülere yönelik, Best Buddies Turkey tarafından, liderlik ve engellilik konusuna doğru yaklaşım seminerleri düzenlendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engelli öğrenciler ve gönüller arasında yapılacak eşleştirme öncesi, gönüllülere Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde bilgilendirmede bulunuldu.

Best Buddies Turkey Eşleştirme Programı, bugün Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek. Program, saat 12.00’de başlayacak. 20 özel öğrenci ile 20 öğrencinin eşleştirileceği programda, zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan bireylerin, anlamlı bağlar kurmaları, kendilerine güven ve benlik saygısı kazanmaları, engelli bulunmayan bireyler ile beraber geçirdikleri zamanlar aracılığıyla deneyimlerin paylaşılması amaçlanıyor.