MEHMET AYTAÇ

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve Keşan Belediye Sanat Merkezi iş birliğinde düzenlenen “Yeşilçam Şarkıları Konseri” geçtiğimiz Çarşamba akşamı yapıldı.

Saat 20.00 sıralarında Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda başlayan konsere; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eylem Tanrıverdi, Keşan Belediyesi Sosyal ve Kültür İşler Müdürü Andaç Gedik ile vatandaşlar katıldı.

Yasin Güntek şefliğinde BSM Türk Sanat Müziği Korosu’nun birbirinden güzel Yeşilçam Klasiklerini sanatseverler ile buluşturduğu konser yaklaşık 1 saat sürdü.

Konserin ardından konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Bu çalışma birlik ve beraberliğimizin eseridir. Koromuz seslendirdiği şarkılar ile bizi geçmişe götürdü. Bu akşam güzel bir akşam oldu. Nice konserler bizleri bekliyor. Ben vatandaşlarımızdan koroya katılım sağlamalarını istiyorum. Bir sözümüz var; ‘Türkiye’nin müzisyenleri Keşan’dan çıkacak.’ diye. Gerçekten de koru üyelerimiz, saz ekibimiz Keşan’ımızın bir parçası ve bu güzelliklerden daha yüzlerce var. Tüm Türkiye’ye ve dünyaya sesimizi duyuruyorlar. Kendileri ile gurur duyuyoruz. Bu birlik ve beraberlikle spordan sanata her alanda emekleri olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konser sonunda ileri dönüşüm atölyesinde hazırlanan hediye BSM Korosu’na takdim edildi.