HABER MERKEZİ 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri için seçim çalışmalarına dün itibariyle başladı. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek üzere dün Keşan Kent Müzesi önünde toplanan partililer, Hastane Caddesi üzerinden saat 13.13’te Alparslan Türkeş Meydanı’na geldiler. 

Burada toplanan partililere ve vatandaşlara bir konuşma yapan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek; “Bugün 13.Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak için 13 Mart 13.13’te seçim startını veriyoruz! Millet İttifakının değerli Genel Başkanlarına, Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanına duydukları güven için teşekkür ederiz. Millet İttifakı ortaklarımızla, el ele, omuz omuza yürüyeceğimiz bir yola çıkıyoruz. Cumhuriyetimizi hep birlikte, demokrasi ile taçlandıracağız. 84 milyona barış ve demokrasi, gençlere umutlu bir gelecek, kadınlara huzurlu bir yaşam, dezavantajlı gruplara adalet ve eşitlik, çalışanlara ve emeklilere hakkaniyetli bir yaşam için çalışacağız” dedi. 

Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Millet İttifakı iktidarında CUMHURİYET ve Halk, DEVA bulacak! DEMOKRAT Türkiye, İYİ olacak! GELECEK VE SAADET, milletimizin olacak! 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu herkesin Cumhurbaşkanı olacak! Biz hazırız, biz el ele verdik. Milletimiz, önce feraha sonra refaha kavuşacak. Birlikte yürüdük, birlikte kazanacağız! Ülkemize hak, hukuk, adalet gelecek! Ülkemiz, küllerinden yeniden doğacak! Biz kazanırsak Türkiye kazanacak! Birleşe birleşe kazanacağız! Atam! İlke ve devrimlerinin sonsuz aydınlığında yürürken, laik, demokratik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşaması için hiçbir mücadeleden yılmayacağız. Senin huzurunda, Milletimize söz veriyoruz!”

Partililer, Özdilek’in konuşmasının ardından alandan ayrıldı.