ERDOĞAN DEMİR

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Yenimuhacir Belediye Başkan Adayı Tamer Kıral, Medya Keşan'a açıklamalarda bulundu. Haber Sorumlumuz Erdoğan Demir ile görüşerek adaylık sürecini ve göreve geldiği takdirde yapacağı bazı projeleri anlatan Tamer Kıral, şu açıklamaları yaptı: 

CHP İlçe Başkanı Çakır, yeni müfredatı eleştirdi CHP İlçe Başkanı Çakır, yeni müfredatı eleştirdi

"HEM YENİMUHACİR’E HEM KEŞAN’A AŞIK BİR KARDEŞİNİZİM"

Kendisinin 7 yıl Yenimuhacir Belediyesi’nde çalıştığını vurgulayan Kıral,Yenimuhacir’de doğmuş, Yenimuhacir’de büyümüş hem Yenimuhacir’e hem de Keşan’a aşık olmuş bir kardeşinizim. Şimdi sorumlu bir yurttaş olarak beni yetiştiren beldeme ve belde halkıma vefa borcumu ödemek amacıyla partimizden Yenimuhacir Belediye Başkanlığı için aday oluyorum. Adaylığıma karar verme sürecimde birçok kişi ile görüştüm, herkese ulaşmaya çalıştım. Çevremdeki herkesi dinledim ve fikrini aldım. Bu sürecin sonunda bana gösterilen teveccühten büyük şeref duydum ve Yenimuhacirli hemşerilerimin desteğiyle bu yola çıkmaya karar verdim. 7 yıldır Yenimuhacir Belediyesinde görev yapıyorum. Bu süre içerisinde iki belediye başkanı ile çalıştım. Belediyenin içinde olmamdan dolayı belediyenin işleyişini biliyorum. Ben Yenimuhacir hizmet etmek için Yenimuhacirlilerin hizmetkarı olmak için bu göreve talibim.” dedi.

"YENİMUHACİR’A HİZMET EDEN 4 BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM"

Kıral, Yenimuhacir’de bugüne kadar 4 belediye başkanının görev yaptığını belirterek “Görev sürelerince hepsi Beldemize hizmetler yaptılar. Beldemizde bir taş üstüne bir taş koyan tüm belediye başkanlarımızdan Allah razı olsun. Hepsine teşekkür ediyorum. Belediye başkanlığı geçici bir görevdir. Belediye başkanı hiçbir vatandaşına ayrım yapmadan hizmet etmek zorundadır. Halkına, çalıştığı mesai arkadaşlarına bağırmamalı ve itici sözler söylememelidir. Kendisi ve halkı ile barışık olmalıdır. Belediye başkanının tek işi beldesine hizmet etmek olmalıdır. Belediye başkanı seçildikten sonra parti rozetimi bir kenara bırakarak tüm vatandaşlarıma ayrım yapmadan eşit bir şekilde davranacağım. Halkın karşısında olan değil, halkının yanında olan bir başkan olacağım” şeklinde konuştu.

3-7 4-4

"KEŞKEK ŞENLİĞİNİ DEVAM ETTİRECEĞİZ"

Yenimuhacir Kültür v e Dayanışma Derneği öncülüğünde Keşkek Şenliği düzenlendiğini ancak buna ara verildiğini belirten Kıral “Beldemizin ülke genelinde tanınması ve tanıtılması yönünden Keşkek Şenliğinin önemli olduğunu düşünüyorum. Göreve geldiğimizde Yenimuhacir Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte çalışıp, keşkek şenliğimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.

"BELEDİYE BAŞKANI HALKINA HESAP VERMELİDİR"

Kıral, Belediye başkanının yaptığı her işte halkına hesap vermesi gerektiğine de vurgu yaparak şunları söyledi; “Belediye başkanı çalışmaları hakkında halkına bilgilendirmeler yapmalıdır. Seçildiğimde Yenimuhacir hem halkına hesap veren şeffaf belediyecilik ile hem de çalışmalar hakkında halkına bilgi veren belediyecilik anlayışı ile tanışacak.”

"BEN DEĞİL BİZ ANLAYIŞI İLE YOLA ÇIKTIK"

Kendisinin bu yola yol arkadaşlarım ile birlikte çıktığını da belirten Kıral Bu sebeple hiçbir zaman ‘BEN’ anlayışlı bir yönetim ile değil ‘BİZ’ anlayışlı bir yönetimle ile Yenimuhacir’i yöneteceğiz. Seçildikten sonra da; ‘’İnsan olarak birbirimize her zaman lazımız’’ düşüncesi ve hassasiyeti ile belediyeyi yöneteceğimizden kimsenin endişesi olmasın. ,

"YENİMUHACİR YENİDEN CHP BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞACAK"

Yenimuhacir Belediyesi’nin kapısını sonuna kadar açacaklarını da belirten Kıral konuşmasını şöyle tamamladı: “Belediyemizin kapısını sonuna kadar halkımıza açacağız ve Yenimuhacir’i hak ettiği yerlere taşıyacağız. Adım gibi eminim ki 1 Nisan sabahı Yenimuhacir Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği ile sosyal belediyecilik anlayışı ile tekrar kavuşacak.”

TAMER KIRAL KİMDİR?

İşte kendi ağzından Tamer Kıral: “06.01.1985 tarihinde Yenimuhacir’de doğdum. İlk öğrenimimi Yenimuhacir İlköğretim Okulunda, ortaöğrenimimi Keşan Anadolu Lisesinde tamamladım.  11 Yıl şerefli ordumuz Türk Silahlı Kuvvetler bünyesinde bulundum. 2016 yılında buradaki görevimden ayrılarak Yenimuhacir Belediyesinde zabıta memuru olarak çalışmaya başladım. Adaylığım istifasına kadar 7 yıl bu görevimi sürdürdüm. Evliyim ve 2 çocuk babasıyım.”

Editör: BÜLENT SAYLAM