HABER MERKEZİ

Ön seçim sonuçlarına göre mevcut aday adaylarından, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, ipi göğüsleyen isim oldu.

 7 Ocak Pazar günü saat 08:00’de başlayan seçimlerde, 10 sandık kuruldu. Erken saatlerde, ön seçimin yapılacağı salona gelen Kesimoğlu’na ilgi büyük oldu. Partililerin yanı sıra Kesimoğlu’nu burada ziyaret etmeye sivil toplumdan da çok sayıda isim geldi.

Kesimoğlu’nun şehir dışından da önemli misafirleri vardı. İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve sanatçı Ali Altay, Kesimoğlu’nun yanında oldular.

“BAŞARI BAYRAĞI EN ÜSTE DİKİLECEK”

Valilik ve kaymakamlıkların internet sitelerinde SSL sertifikası bulunmuyor Valilik ve kaymakamlıkların internet sitelerinde SSL sertifikası bulunmuyor

Kesimoğlu burada yaptığı açıklamada; “2024 yılının ilk haftasında, iktidara doğru emin adımlarla yürüyen, yerel yönetimden sonra gelecek genel seçimde de başarı bayrağını en üste dikecek Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün ön seçimi var. Hem Kırklareli’ne yakışan, hem de Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerine, disiplinine ve terbiyesine yakışan bir düzeyde olgun bir ön seçim yaşıyoruz” diye konuştu.

Sandıkların açılıp sayımın gerçekleşmesinin ardından, CHP Parti Meclisi üyesi Baki Aydöner emek veren herkese teşekkür ederek, “Genel Başkanımız sayın Özgür Özel’in de hepinize çok selam ve saygıları var” diyerek, aday adaylarını sahneye davet etti.

Burada ilk konuşmayı CHP Merkez İlçe Başkanı Cevahir Cem Yarım yaptı ve “Kıymetli partililerimiz. Öncelikle bu demokrasi şölenimize katılımınızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bugün tüm aday adaylarımızla çok centilmence, çok güzel bir seçim süreci geçirdik. Umarım bu tüm Türkiye’ye de örnek olur. Kazanan kim olursa olsun, adayımız ile birlikte 31 Mart gecesinde aynı coşku ve kalabalıkla partimizin bayrağını belediyemizde dalgalandırmaya devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

CHP İl Başkanı Bora Terzi de; “Değerli yol arkadaşlarım. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Burada bugün Kırklareli halkının iradesini yansıttınız. Kırklareli halkının belediye başkan adayını belirlediniz. Belirlenen adayımızı da, 31 Mart tarihinde, tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanı olarak hep beraber seçeceğiz. Bu seçimin kazananı Kırklareli’dir” şeklinde konuştu.

Coşkulu ve pozitif bir atmosferde gerçekleştirilen ön seçimin sonucunu CHP Parti Meclisi üyesi Uğurcan İrakMehmet Siyam Kesimoğlu” olarak açıkladı.

Kesimoğlu, buradaki konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“HEPİMİZ KAZANDIK”

“Çok değerli parti meclisi üyelerim. İl Başkanım, merkez ilçe başkanım. Değerli milletvekilim. Partili arkadaşlarım. Cumhuriyet Halk Partisi’ne bir ömür vermiş yol arkadaşlarım. Hepinizi coşkuyla, heyecanla, büyük bir mutlulukla selamlıyorum.  Hayatımızın her döneminde demokrasiye bağlılığımız gereği ön seçim istiyorduk. Burada da hem bizim, hem örgütümüzün talebi doğrultusunda ön seçim gerçekleşti. Bu ön seçim sürecinde, aday adayı olduğumuz arkadaşlarıma başarılar diledim. Daha önceki konuşmalarımızda da ifade ettiğimiz gibi kazanan Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Biz kazandık. Hepimiz kazandık.”

“HEDEFİMİZ 31 MART, KENDİME VE SİZLERE GÜVENİYORUM”

Sürecin; Cumhuriyet Halk Partisi’nin terbiyesiyle yetişmiş, onun geleneklerine uygun ve demokrasiye olan inancıyla, düzeyi düşürmeden, olgun, vakur ve yarını düşünecek bir biçimde, olgunlukla götürüldüğünü söyleyen Kesimoğlu; “Merkez ilçemize kayıtlı 3011 arkadaşımıza gönül dolusu şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra hedefimiz 31 Mart 2024 akşamı Kırklareli Belediyesi’nde o nazlı altı oklu bayrağın dalgalanmasına katkı yapmaktır. Ben kendime güveniyorum. Yılların birikimi var. Ben sizlere güveniyorum. Yılların birlikteliği, beraberliği var. Ve Cumhuriyet Halk Partili belediyeler içerisinde de Kırklareli’ni birinci yapacağımızın sözünü vermek istiyorum. Onun başarısının ayak seslerini sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.

Kırklareli’nde, yerleşmiş, kökleşmiş bir demokrasi kültürü, örnek alınacak birlik ve beraberlik olduğunu vurgulayan Kesimoğlu, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı:

“EN ÇOK TEŞEKKÜRÜ EŞİM SİBEL KESİMOĞLU’NA EDİYORUM”

“Kırklareli halkı kararını verdi. Yine ‘Cumhuriyet Halk Partisi’ diyecek. Açık farkla, 31 Mart 2024 gecesi sandıkları patlatacağız. Ve davulları zurnaları çaldıracağız sevgili arkadaşlarım. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ama en çok teşekkür etmek istediğim her zaman acımı paylaşan azaltan, sevincimi çoğaltan sevgili eşim Sibel Kesimoğlu. Bu süreci, ailemle, arkadaşlarımla, birlikte yolculuk ettiğim dostlarımla birlikte tamamladık. Alınan sonucun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Partimize, ilimize, halkımıza yararlı sonuçlar getirmesini diliyorum.”

Editör: BÜLENT SAYLAM