-Cumhurbaşkanı Erdoğan miting konuşmasını Keşanspor atkısı ile gerçekleştirdi

-Cumhurbaşkanı olduğum sürece hakkı, hukuku, adaleti teslim etmeyiz

-Edirne'ye 46 milyar liraya yakın kamu yatırımı yaptık' 

HABER MERKEZİ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Edirne'de düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, isim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum mitinginde yaşanan olaya değinip, muhalefetin provokasyon yaptığını söyledi... 

Klarnetçi  Deli Selim’in 9/8’lik şarkısındaki “Ayılana gazoz, bayılana limon” sözlerine atıfta bulunan Erdoğan, "Edirne’de türküsünde ne var? Ayılana gazoz bayılana limon. 14 Mayıs sabahı, bunların limona çok ihtiyacı olacak. Kaybedeceklerini anladıkları için şimdiden çamura yatmaya başladılar. Bilhassa teknolojik imkanların böylesine geliştiği bir dönemde artık bu numaralar bayatladı. Kendi provokasyonlarıyla olay çıkarıp bundan sonra da utanmadan şehirlerimizi karalamaya çalışıyorlar" dedi... 

Erdoğan'dan 'limon' göndermesi!

Hudut Gazetesi’nden Olgay Güler’in haberine göre AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Edirne'de düzenlediği mitingde konuştu. Atatürk Bulvarı üzerinde, Eski Cami önünde kurulan sahneye eşi Emine Erdoğan'la birlikte çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Edirnelileri Keşanspor atkısıyla selamladı. Erdoğan konuşmasına, Edirne'ye yönelik övgülerle başladı. 

'EDİRNE RUMELİ'YE ASLA VEDA DEMEMİŞ BİR ŞEHRİMİZDİR' 

Edirne'nin Rumeli'den dönüş acılarını hiçbir zaman aklından çıkarmayan bir şehir olduğunu söyleyen Erdoğan, "Buradan Selimiye Camii’ni bir izledim. Biliyorsunuz, restorasyonunu yapıyoruz. İnşallah yeniden bütün haşmetiyle, bütün azametiyle Selimiye Camii tüm dünyaya örnek olacak. Edirne, Rumeli’den dönüş acılarımızı hiçbir zaman aklından çıkarmamış, Rumeli’ye asla elveda dememiş bir şehrimizdir. Bunun için Edirne, ülkesinin bütünlüğüne, milletinin birliğine, bayrağında ve ezanında sembolleştirdiği istiklaline göz dikenleri asla affetmez" dedi. 

'ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLDUĞU SÜRECE HAKKI, HUKUKU, ADALETİ TESLİM ETMEYİZ' 

Bölücü terör örgütü PKK'nın, Kılıçdaroğlu'na destek mesajları attığını ifade eden Erdoğan, "Görüyorsunuz değil mi? CHP miting yapıyor. Meydanı dolduran bölücü örgüt sempatizanları ne diyor? ‘Dişe diş kana kan’ diye slogan atıyor. Bölücü terör örgütünün her gün yeni bir elebaşı çıkıp ‘Bay Bay Kemal’e destek açıklaması yapıyor. Edirne’de yatan ve elinde 51 vatandaşımızın kanı olan Selo, cezaevinden destek mesajları yağdırıyor. Devamlı malum ziyarete geliyorlar. Yurt dışına kaçan FETÖ’cüler CHP’nin reklam ajansı gibi çalışıyor. Her gün bir yabancı dergide, gazetede bizim aleyhimize ‘Bay Bay Kemal’in lehine kapaklar yapılıyor, manşetler atılıyor. Avrupa’sından Amerika’sına her yerden koalisyon masasına destek yağıyor. Bütün bunlara CHP yönetiminden, koalisyonun diğer ortaklarından herhangi bir itiraz geldiğini duydunuz mu? Bölücülere dönüp, ‘Siz kim oluyorsunuz da bize oy istiyorsunuz?’ diyeni gördünüz mü? FETÖ’cülere dönüp, ‘Siz ülkenize ihanet ettiniz. Kesin sesinizi’ diyeni gördünüz mü? Yabancı medyaya dönüp, ‘Bizim seçimimizden size ne?’ diyenini gördünüz mü? Tam tersine, hepsiyle de kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıkların utancıyla sürekli eveleyip geveliyorlar. Kimine bakanlık sözü vermişler. Kimine cezaevlerini boşaltma sözü vermişler. Neymiş; İmralı’nın kapısını kıracaklarmış, Öcalan’ı dışarı çıkaracaklarmış. Selo’yu dışarı çıkaracaklarmış. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı’na devam ettiği sürece hakkı, hukuku, adaleti biz size teslim etmeyiz" diye konuştu. 

'KILIÇDAROĞLU SEN AVUCUNU YALARSIN' 

Kılıçdaroğlu'nun Londra'daki tefecilerden 300 milyar dolar borç alacağını kaydeden Erdoğan, "Kimine de kamudan attığımız militanlarını devlete doldurma sözü vermiş ‘Bay Bay Kemal’. Kimine ekonomimizi tefecilere teslim etme sözü vermişler. Hani 300 milyar dolar Londra tefecilerinden alacak ya öyle bir söz vermiş. Ya sen avucuna yalarsın avucunu. Senin gibilere bu tefeciler para vermez. Kimine de savunma sanayi projelerini bitirme sözü vermişler. Hatta adı Teknofest ile sembolleşen Atatürk Havalimanı’nı Amerikalılara devretme sözü vermişler. Bize ve Cumhur İttifakı’na kimlerin saldırdığına, ‘Bay Bay Kemal’ ve koalisyon masasını kimlerin desteklediğine baktığımızda tablo tüm açıklığıyla ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı. 

'14 MAYIS SABAHI BUNLARIN LİMONA ÇOK İHTİYACI OLACAK'

Edirne türküsünden yola çıkarak muhalefete 'limon' göndermesi yapan Erdoğan, "Edirne’de türküsünde ne var? Ayılana gazoz bayılana limon. 14 Mayıs sabahı, bunların limona çok ihtiyacı olacak. Kaybedeceklerini anladıkları için şimdiden çamura yatmaya başladılar. Her partinin temsilcisinin yer aldığı heyetlerin gözetiminde yürütülen çalışmaların üzerine sanki bunu bilmiyormuş gibi gölge düşürmeye kalkıyorlar. Bilhassa teknolojik imkanların böylesine geliştiği bir dönemde artık bu numaralar bayatladı. Kendi provokasyonlarıyla olay çıkarıp bundan sonra da utanmadan şehirlerimizi karalamaya çalışıyorlar. Dün İstanbul’u gördünüz. 1 milyon 700 bin insan Atatürk Havalimanı’ndaydı. Resmi rakamı aldırdım. Şu anda Edirne’de karşımda 25 bin kişi var" şeklinde konuştu. 

'TÜRKİYE'NİN 21 YILDIR KAZANCINI ALTYAPI YATIRIMLARINA HARCADIK'

Türkiye'nin 21 yıldır kazancını altyapı yatırımlarına harcadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "21 yıldır kazancını alt yapı yatırımlarına harcarken Türkiye, modern dünyada farklı bir yere ulaştı. Eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden tarıma, spordan konuta her alanda kendisini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşıyacak yatırımlar yaptı. Artık alt yapı yatırımlarımızı önemli ölçüde tamamladık. Bundan sonra ülkemizin elde edeceği katma değerin büyük kısmını, milletimizin refahını arttıracak çalışmalara kullanacağız. Nedir bu? Karadeniz gazıyla buna hemen başladık. Gazımızı devreye alır almaz ilk ay konutlardaki tüm tüketimi ücretsiz yaptık. Faturalarınızın altındaki notu gördünüz değil mi? Bununla da yetinmiyor, 1 yıl boyunca da mutfak ve sıcak su kullanımına denk gelen 25 metreküplük kısmı faturalardan düşüyoruz. Gabar’da bulduğumuz kaliteli petrol, bize o bölgenin 40 yıldır niçin terör örgütlerinin saldırıları altında kaldığını gösterdi. Terörü bitirir bitirmez petrolü bulduk ve kullanmaya başladık. Aynı şekilde savunma sanayi projelerimizin her biri, ülkemize çok önemli gelir kazandıran kaynaklara dönüşmeye başladı. Böylece savunma sanayi projelerimizi engellemek amacıyla niçin bu kadar uğraştıklarını görmüş olduk. Tüm bu gelişmelerle ortaya çıkacak yıllık yaklaşık 100 milyar dolarlık kazancı milletimizin emrine vereceğiz. Atacağımız adımlardan birisi de sermayesi, enerji gelirimizden sağlanacak Aile ve Gençlik Bankası kurmak. Ev hanımlarımızın emekliliğine, primlerinin 3’te 1’ini buradan ödeyerek destek vereceğiz. Eğitimden istihdama, kendi işini kurmadan evliliğe her konuda hibe ve kredi vererek gençlerimizin geleceğini beraberce inşa edeceğiz. Aile kurumumuzu sapkın akımlardan korumak, evlatlarımıza güvenli yarınlar kurmak için de bu kaynağa başvuracağız" dedi.

'EDİRNE'YE 46 MİLYAR LİRAYA YAKIN KAMU YATIRIMI YAPTIK' 

Edirne’ye kamu yatırımı olarak 46 milyar liraya yakın kamu yatırım yaptıklarını da ifade eden Erdoğan, "Eğitimde 965 adet yeni derslik inşa ettik. Gençlik ve Spor’da 7 bin 774 kişi kapasiteli yükseköğretim yurt binaları açtık. Farklı dallarda toplam 41 spor tesisi kazandırdık. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız için toplam 2 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Sağlıkta 400 yataklı Edirne Devlet Hastanesi dahil 12 hastane ve 33 sağlık tesisi yaptık. Yatak kapasitesi 260 olan Uzunköprü Devlet Hastanesi’nin inşaatı sürüyor. TOKİ vasıtasıyla 6 bin 200 konut inşa ettik. Şimdi de ilk evim ile bin 362 konut yapacak, ilk arsam ile 8 bin alt yapısı hazır arsa vereceğiz. Ulaştırmada 70 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol mesafesini 270 kilometreye çıkardık. Edirne-Kırklareli bölünmüş yolunun biten kesimlerini trafiğe açtık, kalanlarını da tamamlıyoruz. TEM Edirne-Karaağaç bağlantı yolu ile tarihi Uzunköprü restorasyonuna devam ediyoruz" diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda eşi  Emine Erdoğan ve AK Parti Edirne birinci sıra adayı Fatma Aksal, ikinci sıra adayı Tarık Hatipler, üçüncü sıra adayı Erdinç Çekiç, dördüncü sıra adayı Sevda Nur Kurban ve İl Başkanı Belgin İba ile vatandaşları selamladı. Erdoğan, mitinge katılmak üzere Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine geçti.