ERDOĞAN DEMİR

Keşan Yenimescit Mahallesi’nde 21 Şubat Salı günü çıkış nedeni belirlenemeyen bir yangında evde büyük hasar meydana geldi.

Cüneyt Taner’e ait evde meydana gelen yangında ev tamamen yangın nedeniyle büyük hasar görüp içindeki tüm eşyalar da zarar gördü.

Taner, yangınla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz Salı günü çıkan yangın için Keşan Belediyesi evimize gelerek rapor tuttu. Yangının neden çıktığı tam olarak belli değil. Yangında 5 odamız zarar gördü. Evimiz tamamen kullanılamaz hale geldi, eşyalarımız tamamen küle döndü. İtfaiye yangınla ilgili rapor tuttu. Yangın olduğu günden beri dışarıdayız, çaresisiz. Yangının ardından yetkililerden hiç kimse gelmedi. Sayın kaymakamıma sayın belediye başkanıma buradan sesleniyorum. Sosyal yardımlaşma vakfı ve meclis üyelerinin gelerek evimizde tespit yapmalarını istiyorum, çünkü sokaktayız, dışarıdayız. Ev eşyalarımız ve giyim kuşam bütün eşyalarımız yangında kül oldu. Yardıma muhtacız, ayrıca Keşanlı işadamlarımızdan da destek bekliyoruz. Bize eşya yardımı yapılmasını da bekliyoruz, basın aracılığı ile yetkililere sesleniyor ve sesimizi duyurmak istiyorum.” dedi.

Cüneyt Taner’in 10 yıldan bu yana cezaevinde olduğu ve cezaevinden çıktıktan 1 hafta sonra böyle bir olayın başına geldiği de öğrenildi.