MEHMET AYTAÇ

Proje ile ilgili dün Bulgaristan Yambol ili Elhovo İlçe Belediyesi ile Keşan Belediyesi arasında ortaklık anlaşması imzalandı. 

1 milyon Euro’luk proje için Bulgariastan’a giden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Kerim Yapça, Keşan Belediyesi Proje Danışmanı Nazife Gündoğdu, Elhovo’da tüm partner temsilcileri ile bir araya geldi. 

Konuyla ilgili olarak bilgilendirmede bulunan Helvacıoğlu, INTERREG - IPA Bulgaristan – Türkiye 2021-2027 Sınırötesi İşbirliği Programı’na sunacakları “Keşan Dokuzdere- Doğa Parkı Projesi”nde ortaklık imzalarını attıklarını belirterek, “Keşan Belediyesi, Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Bulgaristan Yambol İli Elhovo İlçe Belediyesi, Bulgaristan, Yeşil Istranca Derneği ortaklığında Sınır Ötesi İşbirliği Programına sunacağımız Avrupa Birliği projemizin, bugün, Bulgaristan-Elhovo şehrinde, tüm partner temsilcilerinin bir araya geldik. Proje toplam bütçesi 999.300,00 Euro. Sunulan proje kapsamında, Keşan Korudağ-Dokuzdere bölgesinde bir ekoloji park yapılacak, bölgenin turizm altyapısının inşası ve sosyalleştirilmesi sağlanacaktır. Ekoloji park ile Korudağ bölgesinin de en büyük çevre yatırımı gerçekleştirilmiş olacak. Keşan’ımız için ilkleri, rekorları ve guruları yaşatmaya devam ediyoruz. Keşan’ımıza nefes aldıracak, doğasına ve yeşiline dokunan çevreci projelerle ilkleri yaşıyoruz” dedi.