HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ve Keşan’da bulunan tüm okullardan gelen öğrencilerin katıldığı etkinlik, saat 12.00 sıralarında başladı.

Etkinlikte konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yarının umudu, güçlü kızlara şöyle seslendi:

Konuşmasında çocukların ailelerine de seslenen Mustafa Helvacıoğlu, “Değerli anne ve babalar; çocuklarımız için yapabileceğimiz en iyi şey, kendileri için bir şeyler yapmalarına izin vermektir. Özellikle kız çocuklarımızın güçlü olmalarına izin verin. Hayatı, kendi kurallarına göre deneyimlemelerine izin verin. Evi toplarken, yemek hazırlarken veya çalışırken, size yardım etmelerine izin verin. Evet onlar çok kıymetli..! Ayaklarına taş değsin istemiyoruz. Ama unutmayın bizlerin, yani anne ve babaların kalbi çocuklarımızın yaşam okulundaki sınıfıdır. Böylece, onların kendilerine daha çok inanmalarını sağlamış oluruz. Çocuklarınızın sizi dinlememesinden endişelenmeyin, oysa, sizi ve davranışlarınızı, her zaman izlediklerinden endişelenmelisiniz. Erkek çocuklarımız alınmasın ama ben bu vesileyle sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Sizleri gözlerinizden öpüyor, Dünya Kız Çocukları Gününüzü yürekten kutluyorum” dedi.

Helvacıoğlu’nun ardından Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz da günün anlam ve önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini aktardı.

Etkinlikte daha sonra Keşan Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu. Dünya Kız Çocukları Günü etkinliği, günün anısına fotoğrafların çekilmesi, lunapark alanında eğlence ile sürdü.