HABER MERKEZİ

Keşan’da polis, dur ihtarına uymayan bir aracı lastiklerine ateş açarak durdururken; araçtan inmek istemeyen şahıslar polise mukavemet gösterdiler.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 22 Ekim 2023 günü saat 12.45 sıralarında Yukarı Zaferiye Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde bir araç yüksek ses ile seyir halinde olduğunu tespit etti. Araç, dur ihtarlarına uymayarak kaçmaya başladı. Araç, kaçarken İpsala yolu istikametine devam etti.

Polis ekipleri, aracı durdurmak için havaya uyarı atışı yaptı. Ancak araç yine durmadı. Bunun üzerine aracın sol arka lastiğine 1 el ateş edildi. Lastik isabet alan araç, yine durmadı ve kaçmaya devam etti.

Aracın durdurulması için sol ön lastiğine de 1 el ateş edildi. Lastik isabet alan araç, hareket kabiliyetini kaybederek durdu.

Araçtan indirilmeye çalışılan şahıslar, inmemek için direnerek mukavemette bulundu. Kademeli olarak güç kullanılarak araçtan indirilen şahısların A.E. ve D.T. olduğu tespit edildi.

Araç içerisinde arka koltukta 1 adet tüfek fişeği ve pompalı diye tabir edilen 1 adet tüfek ele geçirildi. Araç sürücüsü A.E.'nin yapılan alkol kontrolünde 0.93 promil alkollü olduğu ve sürücü belgesinin olmadığı görüldü.

Araç çekici vasıtasıyla yedi emin otoparkına çekildi. Şahıslar gözaltına alınarak haklarında adli tahkikat başlatıldı.