BÜLENT SAYLAM

CHP’nin Edirne İl Genel Meclisi Keşanlı üyeleri Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can ve Erdoğan Gümülcineli, Edirne Merkez ile Keşan’ın Sükrüköy, Seydiköy, Mahmutköy ve Kadıköy köyleri öncelikli olmak üzere 50 adet seranın % 75 hibe ile kurulması konusunda Edirne İl Genel Meclisi olarak karar aldıklarını bildirdi.

SERALARA HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

İl genel meclisi üyeleri Gündoğdu, Can ve Gümülcineli, konuyla ilgili olarak yaptıkları açıklamada; Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün, Alternatif Üretim Yöntemlerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında, il genelinde 50 adet sera kurmayı hedeflediğini ve "Seracılık Projesi" adı verilen proje ile Edirne merkez ve Keşan ilçesindeki üreticilere hibe desteği sağlayacağını kaydetti.

PROJE KAPSAMI

Proje kapsamında, Edirne merkezde Yeni İmaret, Bosna ve Karaağaç mahalleleri ile Keşan ilçesinde Sükrüköy, Seydiköy, Mahmutköy ve Kadıköy köyleri öncelikli olmak üzere 50 adet seranın kurulumu planlanıyor. Her bir seranın boyutu 8x32 metre (256 metrekare) olacak ve damlama sulama sistemi ile donatılacak.

Toplam proje bütçesi 6 milyon TL olarak belirlendi. Bu bütçenin yüzde 75'i (4.5 milyon TL) Edirne İl Özel İdaresi tarafından karşılanacak. Üreticiler ise yüzde 25'lik (1.5 milyon TL) kısmını katkı payı olarak ödeyecek.

Edirne İl Genel Meclisi üyeleri  Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can ve Erdoğan Gümülcineli, Edirne ve Keşan tarımına büyük katkı sağlayacağı ve örtüaltı üretiminin yaygınlaştırılacağını söyledi.