HABER MERKEZİ

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri uyuşturucu imal ve ticareti suçunu işleyen organize suç örgütüne yönelik 4 ayrı operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyonlar sonucunda 456 Kg. 1.800.000 adet Ecstacy uyuşturucu hap, 36 Kg. Kokain, 2 Kg. Metamfetamin, 732 gram Reçine Esrar, 9 tüp Likit Esrar ve 3 Kg. Skunk ele geçirildi. Ayrıca 5 şüpheli şahıs yakalanarak sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklandı.

Suç örgütüne yönelik yapılan araştırma faaliyetleri sonucunda suça karışan 11 şüpheli daha tespit edildi. Cumhuriyet Savcısı Gencay Akçay’ın talimatı ile yapılan operasyon sonucunda yakalanan 9 şüpheli daha tutuklanarak Edirne Kapalı Ceza İnfak Kurumuna teslim edildi. Takibi yapılmakta olan 2 şüpheli şahıstan biri Gürcistan’da yakalanırken, Adalet Bakanlığı tarafından Türkiye'ye iadesi talebinde bulunuldu. Yurt dışında bulunan ve Bulgaristan vatandaşı olan diğer şüpheli şahıs hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Edirne İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada, “Organize suç örgütlerinin bertaraf edilmesi ve uyuşturucu madde kaçakçılığının önlenmesi amacıyla suçlularla mücadele, halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.