HABER MERKEZİ

Düzenlenen törenle, AKUB'da görev alan gönüllü öğretmenlere sertifikaları, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık tarafından verildi.

Eğitim kurumlarında afete hazırlık kültürünün geliştirilmesi, afet ve acil durumlara yönelik gönüllülüğün yaygınlaştırılması ile afet öncesi, sırası ve sonrasında öğrenci ve çalışanlara doğru davranış şekillerinin kazandırılması amacıyla Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü ve AFAD Müdürlüğü koordinesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliği (MEB AKUB) oluşturuldu. 33 kişiden oluşan Edirne MEB AKUB Birliği için, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın katılımıyla AFAD gönüllüsü sertifika dağıtım töreni düzenlendi. Törene vali yardımcısı Ali Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Altındal da katıldı.

Tören, MEB AKUB lideri Serhat Üretmen'in konuşması ve AFAD'ın verdiği eğitimlerin görsellerinin sunumu  ile başladı. Ardından sertifika ve kimlik kartı dağıtımına geçildi. Vali Kırbıyık, ilk grubun sertifikalarını takdim ettiği sırada kısa bir konuşma yaptı. Kırbıyık, "Gönüllülük esasına göre öğretmenlerimizin  buraya katılması benim için çok önemli. Bu yüzden özellikle katılıp teşekkür etmek istedim. İnşallah Allah afetleri bizden uzak tutsun fakat ne zaman ne olacağını bilmiyoruz. Dolayısıyla hazırlıklı olmakta fayda var. Organizasyonda emeği geçen AFAD Müdürlüğümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve katılımcı arkadaşları tebrik ediyorum" dedi.