HABER MERKEZİ

AFAD Edirne İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, geçen çarşamba günü, 81 ilde Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrencilerin katılımıyla çök-kapan-tutun ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildiği bildirildi.

Açıklamada, yarın 18.57'de ülke genelinde yapılacak tatbikatın provasının gerçekleştirildiği belirtilerek, "Edirne il ve ilçelerindeki öğrenci yurtlarında yapılan tatbikatlara 12 bin öğrenci katıldı. Yurtta kalan öğrenciler senaryo gereği ilk sirenin ardından, deprem süresince çök-kapan-tutun yöntemini uyguladı. İkinci sirenin ardından sarsıntı bitti ve tahliye uygulamasına geçildi. Acil Durum Planı'nda belirlenen tahliye güzergahı dikkate alınarak, güvenli bir şekilde binaların tahliyeleri gerçekleştirildi. Tahliyelerin ardından tüm katılımcılar güvenli alan olarak belirlenen acil durum toplanma alanlarında bir araya geldi" denildi.

Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi'nde bulunan kız öğrenci yurdundaki tatbikata katılan AFAD Edirne İl Müdürü Ali Altındal, yarın 18.57'de ülke genelinde gerçekleştirilecek tatbikata tüm öğrenci ve vatandaşları davet etti.