ERDOĞAN DEMİR

İNSANLARIMIZ HATIRLANMAMAKTAN DERTLİ

Uzunca zamandır Edirne bölgesinin köylerini ziyaret ettiğini belirten Arslan, “Günde 15 köy hedefliyorum en fazla 8 tane köyüme gidiyorum ve saat gece yarısını çoktan geçmiş oluyor.
İnsanlar dertli, öylesine dertli ki; Onları dinlerken 1 saatten önce oradan ayrılmam mümkün olmuyor, çoğu zaman fotoğraf çekecek zaman bile bulamıyoruz. Yanımdaki arkadaşlar vatandaşların tek tek sorunlarını not alıyorlar, önümüzde yığınla evrak birikti ve inanın dostlarım bunları gördükçe kahroluyorum.”

ADAYLAR KÖYLERLE İLGİLENMİYOR
Arslan diğer adayların kendi mücadelesi kadar mücadele etmediklerini belirterek “Aklımın almadığı şey, seçim yarışına girdiğimde diğer parti ve adaylar benim mücadelemin yarısı kadar dertlenmiyorlar köylerle, siyaset bu mu? Partinin oy oranına güvenerek halkın karşısına geçmiş dönem vekillerin zayıf karneleriyle çıkmak nasıl bir rahatlıktır? Ben iyi ki bir partiden aday olmamışım, inanın bana köydeki insanların yüzlerine bakamazdım. Üreticinin ellerine dokunun, ellerindeki nasırı hissedin, ellerindeki yaraları, yüzlerindeki yorgunluğa ve yıpranmışlığa bakın!”

İÇİNİZDE BİRAZ İNSANLIK VARSA MEMLEKETİN İNSANLARI İÇİN SAVAŞ VERİN
Partilerden milletvekili adayı olanların Edirne için savaş vermelerini isteyen Arslan, “Eğer içinizde biraz insanlık varsa genel başkan güzellemelerini bir kenara bırakır ve partiler tarihinde ilk kez Edirne vekilleri Ankara’da memleketimin insanları için savaş verirsiniz. Adaylarımız yeni siyasetçi değiller, çoğu partilerin bünyelerinde görev aldılar, bu zamana kadar neredeydiler? Oy lazım olduğunda sahada olmanız bana da seçmene de samimi gelmiyor? Tüm taraflar ‘tek çare biziz’, ‘tek seçenek biziz’, ‘biz olmazsak ülke batar’, ‘meclise biz gitmezsek felaket olur’ gibi seçmeni manipüle eden cümlelerle seçimi yürütüyorlar.” dedi.

ADAY ADAYLIĞINDAN SONRA ADAY OLANLA ŞİMDİ NEDEN SAHADA DEĞİL?

Arslan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ülke genelinde binlerce aday adayı vardı, bu insanlar şimdi neden sahada değil? Vaadiniz olan demokrasiyi kendi içinizde bile sağlayamıyorsanız ülkenizde bunu nasıl sağlayacaksınız? Hiçbir parti, hiçbir siyasi insan vatandaşımdan daha önemli değildir! Bir dakikalığına durun ve düşünün, sizin orada yaptıklarınız kadar yapmadıklarınız da bu millete bedel ödetiyor! İçinizde iyilikten ve insanlıktan yana mutlaka hisler vardır onları dinleyin, Edirne’de partizanlığı bırakın, kavgayı bırakın. Ayırın içinizdeki kötüleri, iyilerle devam edin, tüm partilerle kucaklaşın!”

VATANDAŞLARIM İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM
Edirne Bağımsız Milletvekili Adayı Ergin Arslan açıklamasını şu ifadelerle bitirdi: “Benim vatandaşlarım için mücadele edeceğim 5 yılda hepinize ihtiyacım olacak, sizleri gerçekten benimsemek ve hepinize inanmak istiyorum. Yukarıda yazdıklarımı yapıcı birer eleştiri olarak alıp geçmiş hataları tekrar etmemeniz içimizdeki tüm burukluğu iyileştirecektir. İyileşeceğimiz ve omuz omuza birlikte çalışacağımız günlerin hayaliyle kucaklıyorum sizleri.”