Esnaf Kefalet Kooperatifi, yeni yönetimini seçiyor

Yarın yapılacak genel kurulda Serhad Sezen ve Ş. İsmail Büyükvarlık’ın listeleri yaışacak

MEHMET AYTAÇ

Keşanspor Düğün Salonu’ndaki toplantı 11.00’de başlayacak. Toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamazsa, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü aynı yer ve saatte genel kurul tekrar toplanacak.

ADAYLIK İÇİN İKİ LİSTE YARIŞACAK

Yönetim ve denetim kurullarının seçiminin de yapılacağı genel kurulda iki isim adalığını açıkladı. Kooperatif Müdürü Serhad Sezen’in ‘beyaz liste’ ile katılacağı seçimde, İş İnsanı Ş. İsmail Büyükvarlık ise ‘kırmızı liste’ ile yarışacak. 

SERHAD SEZEN KİMDİR?

Kooperatif başkanlığına adaylığını açıklayan Serhad Sezen, 1999 yılında S.S Keşan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif personeli olarak göreve başladı. Sezen, 2017 yılından itibaren Keşan İnşaatçılar, Emlakçılar, E- Ticaret ve Elektrik Tesisatçıları Odası’na kayıtlı vergi mükellefi olarak yer alıyor. Serhad Sezen, Yönetim Kurulu asil adaylarını Hüseyin Çakmak, Ahmet Eler, Mehmet Başoğlu ve Çağatay Demir, Denetim Kurulu asil adaylarını ise Mehmet Fatih Boyalık ve Fatih Uslu olarak açıkladı. Sezen’in, Bölge Birliği Delege asil adayları ise İsmail Atakan, Serhad Sezen, Hüseyin Çakmak ve Ahmet Eler’den oluşuyor. 

İSMAİL BÜYÜKVARLIK KİMDİR?

Genel kurulda başkan adaylığını açıklayan bir diğer isim de İş İnsanı Ş. İsmail Büyükvarlık oldu. Kırmızı listeyle seçime girecek olan İsmail Büyükvarlık, üyelerden gelen yoğun talep üzerine aday olduğunu açıkladı. Büyükvarlık’ın Yönetim Kurulu asil aday listesinde Ramis Varol, İbrahim Çınar, Murat Ar ve Erdem Karagöz yer alıyor. Büyükvarlık’ın listesinde, Denetim Kurulu asil adayları Tarık Kuzu ve Oğuzcan Kavaklı olurken, Bölge Birliği Delege asil adayları ise Ş. İsmail Büyükvarlık, Ertuğrul İlman, Levent Bağcı ve Mehmet Dırama şeklinde oluştu. 

İSMAİL ATAKAN ADAY OLMADI

Öte yandan uzun yıllardır kooperatif başkanlığı görevini yürüten İsmail Atakan, bu seçimlerde başkan adayı olmadı. Atakan, Sezen’in listesinde Bölge Birliği Delege asil adayı olarak yer aldı.