BÜLENT SAYLAM

Gaytancıoğlu, yaptığı konuşmada Söğütlük Ormanına yapılmak istenen millet bahçesini eleştirerek “Başka yer mi bulamadınız?” diye sordu. Gaytancıoğlu, Millet Bahçesi için ayrılan 246 milyon TL’nin Edirne’nin acil çözüm bekleyen sorunlarına aktarılmasını önerdi.

“AKP, EDİRNE'DE HALKIMIZIN TEPKİSİNE RAĞMEN YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Eleştirilerine Edirne halkının tepkisine rağmen AK Parti’nin zihni sinir projesinden birisini Edirne’ye yapmaya çalıştığını belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasında şunları söyledi:  “AKP, zihni sinir projelerinin birini Edirne'de halkımızın tepkisine rağmen yapmaya çalışıyor. ‘Söğütlük Ormanı’ olarak bilinen Edirne'deki kent ormanını millet bahçesi yapacaklarmış, üstelik 246 milyon lirayı da burası için harcayacaklar.”

“DOĞAL ORMANI BETONA DÖNÜŞTÜRMEK HANGİ AKLIN İŞİDİR?”

Gaytancıoğlu, doğal ormanı beton dönüştürmenin hangi aklın işi olduğunu sorarak konuşmasına şöyle devam etti: “Millet bahçesi yapılmak istenen alan zaten doğal orman ve halkımız tarafından piknik yeri olarak kullanılıyor. Millet bahçesi yapacak yer mi bulamadınız? Doğal ormanı betona dönüştürmek hangi aklın işidir? Yapacaksanız, gidin Edirne'de millet bahçesi yapacak bir sürü alan var. Sabah akşam her yeri betona dönüştürmek isteyenlerin bilinçaltını, bilimin incelemesine havale ediyoruz.”

“YAPACAKSANIZ İNSAN GİBİ İŞ YAPIN”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Millet Bahçesi için ayrılan kaynağın Edirne’nin acil çözüm bekleyen sorunlarına aktarılmasını önererek, konuşmasının şöyle sonlandırdı: “Yapacaksanız insan gibi iş yapın, paraları doğayı katletmek için harcamayın; Saros'a yeterince zarar verdiğiniz zaten. 246 milyonu buraya harcamak yerine gelin Edirne'nin bir türlü bitirilemeyen sulama projelerine kaynak ayırın. Keşan-Enez yolunu kağnı yolu olmaktan çıkarın.”