HABER MERKEZİ

Konuşmasında, “Biz, köylerin okulsuz kaldığını sürekli dile getiriyoruz; iktidarımızda da köy okullarını yeniden açacağız ama sorun sadece köy okulları değil, AKP iktidarında şehirlerimizdeki okullar da kapandı, yenileri yapılmadı; artan nüfusa yetecek okullar yok” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu bir önce yeni okullar yapılmasını istedi.

Okan Gaytancıoğlu, “Çocuklarımız karanlıkta evlerinden çıkarak göçebe gibi başka mahalledeki okullarına ulaşmaya çalışıyor” diyerek Yukarı Zaferiye Mahallesi’nin durumunu örnek gösterdiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Seçim bölgem olan Edirne'nin Keşan ilçesindeki en merkezi mahallelerden olan Yukarı Zaferiye Mahallesi'nde ilkokul yok. Daha önce burada olan ilköğretim okulu ortaokula çevrildi, ilkokul öğrencileri başka mahallelere dağıtıldı. Bu çocuklar küçük; beslenmeleri, okula gitmeleri hep büyük sorun, aileleri büyük maddi külfet yükleniyor.

100 milyonları Katar sevdası için Saros Körfezi'ni yok etme projelerine aktaranlar, Yukarı Zaferiye Mahallesi'ne bir okul yapmaktan acizler. Bunlardan ilk seçimde kurtulacak ve çocuğumuzu cumhuriyetin en büyük kazanımlarından biri olarak evinin yanı başındaki ilkokuluna göndereceğiz. İster köyde ister şehirde olsun.”