BÜLENT SAYLAM

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı Kongresi bugün gerçekleştirildi. Kongre öncesi İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı olarak atanan Gökhan Yılmaz, Beyaz Liste ile kongrede İYİ Parti İlçe Başkanı seçildi. Kayıtlı 288 üyeden 227 üyenin oy kullanıldığı Kongrede Gökhan Yılmaz’ın Beyaz Listesi 156 oy alırken; önceki dönem İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe’nin Mavi Listesi 68 oy aldı, 3 oy da geçersiz sayıldı.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen Kongre saat 11.00 sıralarında başladı. Kongreye önceki dönem Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, çevre ilçe başkanları katılırken CHP Keşan İlçe Başkanlığından Recep Pekcan ve yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyesi, parti sözcüsü Feridun Tümer, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yönetim kurulu üyeleri, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu hayırlı olsun ziyaretlerinde bulundu.

Kongrede divanın oluşturulmasına geçildi. Divan başkanı Yaşar Teoman Çomer, Başkan Yardımcısı Coşkun Lofçalı ve katip üyeliklere Mehmet Selim Karasu, Cengiz Engin ve Ercan Güler şeklinde oluşturulduktan sonra Divan Başkanı Yaşar Teoman Çomer üyeleri saygı duruşuna ve İstiklal Marşı’nın okumasına davet etti. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Yaşar Teoman Çomer Kongerenin hayırlı olmasını temenni etti. Daha sonra İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığının Faaliyet Raporu, Mali raporunun okunması ve ibrası gerçekleştirildi.

Daha sonra Divan Başkanı Yaşar Teoman Çomer Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü’yü konuşmasnı yapması için kürsüye davet etti.

HİÇ DİNLENMEDEN DAVA ARKADAŞLARIMLA BİRLİKTE KOŞACAĞIZ

Tütüncü, kongreye gelenleri selamladıktan sonra konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ülkemiz son yılların en karanlık günlerini yaşamaktadır. İnşallah. Ulu Önder Atatürk’ün açmış olduğu yolda liderimiz sayın Meral Akşener’in güneşiyle bu karanlığı aydınlatacağız. Karanlığın en koyu anı aydınlığa en yakın anıdır diyerek çıktığımız bu kutlu yolda hiç dinlenmeden  dava arkadaşlarımla birlikte koşacağız. İnşallah başaracağız ve ülkemizi aydınlığa kavuşturacağız. Kongrelerimizin büyük bir çoğunluğunu tamamlamış bulunmaktayız.  Aday olan iki arkadaşıma başarılar diliyorum. Ve az kaldı diyorum aydınlığa çıkması için güneşin doğmasına az kaldı ve başarılar diliyorum her iki arkadaşımıza da.”

YILMAZ: GENEL BAŞKANIMIZI BAŞBAKAN YAPMAK YOLUNDA DESTEĞİMİZİ SONUNA KADAR GÖSTERECEĞİZ

Daha sonra İYİ Parti Keşan İlçe Başkan adayı Gökhan Yılmaz kürsüye geldi. Yılmaz, kongreye gelenleri ‘hoşgeldiniz’ dedikten sonra konuşmasında şunları söyledi: “Genel Başkanımızın önderliğinde başlatılan Türkiye’nin beşeri kaderini değiştirecek bu yolda 5 yılımızı kutluyoruz. Bugün birçoğumuz bu 5 yıllık süreçte büyük emekler ve öz veriler göstererek İYİ Partimizi bugünlere getirdik. İYİ Parti’nin kuruluşunu hepimiz hatırlayacağız. Olmadık hakaretlere maruz kaldık. İftiralara maruz kaldık ama hiçbirimiz bu iftiralara boyun eğmeden yolumuza yürüdük ve İYİ Parti’yi bugünlere getirdik ve inşallah her birimizin göstereceği gayretlerle de genel başkanımızı Başbakan yapmak yolunda desteğimizi sonuna kadar göstereceğiz. Bugün İYİ Parti kongresine aday olduğumda aklıma İYİ Parti’nin ilk kurulduğu kongre geldi. Genel başkanımızın büyük engellemelere, seçimlere sokmamak, kongrelerin yaptırmama gibi engellemelerini göğüs gererek kongremizi büyük kurultayımızı ilk gerçekleştirdiğimiz Ankara’daki yürüyüşü gözü önüne geldiğimde duygulanmamak elde değil. Çünkü saygıdeğer genel başkanımız büyük bir mücadele vererek Türkiye’de bir tabuyu değiştirmiştir. 20 yıldır yıkılmayan yıkılmayacağı söylenen bir iktidarı iktidarın devredilebileceğini ve Türk milletinin önünde bir şans daha olduğunu ifade etmiş ve Türk milleti de kendisine büyük bir teveccüh göstermiştir. Şimdi bugün ilçe başkanı adayı olarak hepinizin oylarına talip olduğumu belirtiyorum. İnşallah kongre sonucunda da küskünlük, kızgınlık olmadan İYİ Parti ailesi yoluna büyüyerek devam edecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

GÖKHAN YILMAZ’IN BEYAZ LİSTESİ

Gökhan Yılmaz’ın konuşmasının ardından sonra listesi tanıtıldı. Yılmaz’ın listesinde şu isimler yer aldı: Ayşe Deniz, Birkan Belen, Birol Değirmendereli, Burak Kaan Akpınar, Doğuş Şimşek, Fırat Dost, Gökhan Pektaş, Gülseven Filiz Bilgiç, Güngör, Ayhan, Gürkan Durmaz,Habil Fıçı, Hülya Yılmaz, Levent Kara, Mehmet Can Yıldırım, Mehmet Selim Karasu, Murat Koru, Mustafa Cem Güzel, Mustafa Çelik, Mutlu Evci, Nurgül Aydın, Özlem Karameşe, Recep Güneri, Sadık Gamsız, Savaş Palaz, Şenay Kuzuimamlar, Şenay Sakallı. 

SARIKEÇE: KONGREYİ İPTAL EDELİM 700 ÜYEMİZLE ASLANLAR GİBİ TEKRAR EDELİM

Yaşar Teoman Çomer, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı adayı Zafer Sarıkeçe’yi kürsüye davet etti. Sarıkeçe de kongreye gelenleri selamladıktan sonra şunları söyledi: “Parti kuramazsınız dediler. Hiçbir şey yapamazsınız dediler ama biz geldik 5 yılın sonunda Allah’a şükürler olsun salonları dolduran böyle bkıymetli bir kitleye sahip olduk. Siz değerli üyelerimize sahip olduk. Sizlerin bizim için benim kalbimde özel bir yeriniz var. Korkunun ülkenin her köşesine egemen olduğu bir dönemde bırakın bu İYİ Parti rozetini takmayıi İYİ Partili olmuş insana selam dahi verildiği zaman bir şekilde bir yerlerde hesaba çekilen bir dönemde, umulmadık bir zamanda umulmadık bir yerlerden çıkıp gelen bana göre Mustafa Kemal’lersiniz, hepiniz hoş geldiniz diyoruz. Sayın ilçe başkanımız Gökhan bey’in söylediği gibi ben de katılıyorum. Birlik beraberlik çok önemli. Birlik beraberlik olmazsa biz hiçiz. Bizim bugün burada gönül isterdi. 700 dayanan üyelerimizin hepsini burada olsun. Burada bir düğün dernek havasında biz bu organizasyonun biz bu kongreyi davulla zurnayla toyunuz gibi düğünümüz gibi kutlayarak yapalım. Ama ben bugün burada buruğum. Keşke o dışarıda kalan 300 küsur, 400’e yakın arkadaşımla burada olsaydı onlar da uygulansaydı. Zaten burada ilçe başkanı adayı olması sebebim o insanların o dışarıda kalan insanların sesi olmak. İstersek bugün burada bu yanlıştan da dönebiliriz. Ben gönlümde yatan bu, seçime sonuna kadar varım ama il başkanımız sayın Serpil hanım burada. Bence bu organizasyonu iptal edip 700 üyemizle beraber aslanlar gibi davulla zurnayla biz bu organizasyonu tekrar edebiliriz. Ama derseniz ki 288 ona da eyvallah söyleyecek başka sözüm yok. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.”

ZAFER SARIKEÇE’NİN MAVİ LİSTESİ

Zafer Sarıkeçe’nin konuşmasının ardından sonra listesi tanıtıldı. Sarıkeçe’nin listesinde şu isimler yer aldı: Coşkun Aydın, Ferdi Aydın, Suat Dönmez, Cemaatin Erken, Göksel Filiz, İbrahim Yüksel Gökdeniz, Sevcan Gücüyener, Umutcan Güdücü, Caner Güneş, Zeynep İsmailoğlu, Orkun İşçimen, Vural Özçelik, Muhammed Özkan, Dilek Pazarlı, Seçkin Tuna, Rezzan Ukuş,  Onur Yilber. 

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi.

Oy verme işlemi bittikten sonra oyların sayılma işlemine geçildi.

Sayım sonunda Beyaz Liste ile İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı olan Gökhan Yılmaz şunları söyledi: “Partimize hayırlı olsun. İnşallah bundan sonra parti içi tartışmalara son verip çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.