HABER MERKEZİ

Deprem bölgelerindeki acıları biraz olsun sarabilmek için biraraya gelen Keşan'da güvercin besleyen vatandaşlar, örnek bir dayanışma ile güvercin mezatı düzenleyerek yardım kampanyası gerçekleştirdi.

Keşan'da her hafta düzenlenen ve güvercin besleyen hobicilerin bir araya geldiği güvercin mezatı, bu hafta deprem bölgesine yardım toplamak için gerçekleştirildi.

Sosyal medyada, ilçeye ait güvercin gruplarındaki paylaşımlarla örgütlenen güvercin severler, mezatta 5 bin 260 TL para topladı.

Onlarca güvercin satışının yapıldığı mezattan elden geliri AFAD'a göndereceklerini dile getiren ve destek mezatının gerçekleştirilmesine ön ayak olan güvercin sever Batuhan Alabak, "Tüm Türkiye, herkes, elinden gelen imkanlarla depremlerin yaşandığı afet bölgesine destek için büyük çaba gösteriyor. Öncelikle ülkemizin başı sağolsun. Depremde hayatını kaybeden  vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Tüm ülke olarak şimdi kenetlenme vakti. Biz de Keşan'da güvercin besleyenler olarak kenetlendik. Güvercinler özgürlüğün simgesidir. Deprem sonrası güvercinler şimdi de yardımın simgesi oldular. Tüm bu hobiye gönül veren arkadaşlarımız, ağabeylerimiz, kardeşlerimiz güvercin mezatında bu kez iyilik için yarıştı. Satın alınan her güvercin, bir mazlumun yarasını saracağı için çok mutluyuz. Mezatta daha çok güvercin satılması amacıyla büyük çaba gösterildi" dedi.

Güvercinler ile yıllardır iç içe olduklarını, güvercinleri ailelerinin birer ferdi gibi gördüklerini dile getiren Alabak, "Mezat harici, güvercin satın almayıp gönülden destek veren hobidaşlarımız da oldu. Güvercin bakmak bizim için adeta bir hastalık, tutku. Güvercinler bugün bizim için iyileştirici özellikleri ile yanımızdalar. Keşan güvercinseverleri olarak deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acısını en derinden biz de burada yaşıyoruz. Deprem için yapılan hayır yarışında bizim de tuzumuz bulunsun istedik. Bugün en güzel güvercinlerimizi depremzede kardeşlerimiz için mezata getirdik" şeklinde konuştu. Güvercin mezatından elde edilen gelir, depremzedeler için AFAD'a gönderildi.