Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ etkinlikleri ve sergi açılışı geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirildi.

Keşan Lisesi bahçesindeki halı sahada yapılan programa, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkan Vekili Rasim Ergene, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve vatandaşlar katıldı.

ÖZTÜRK: “KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞIYOR VE YAŞATIYORUZ”

İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından açılış konuşmasını yapan Keşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Zeynep Öztürk; “Atalarımızın dediği gibi ‘beşikten mezara kadar’ sözü hayat boyu öğrenmenin ve halk eğitimi merkezlerinin önemini özetlemektedir. Tüm alanlarda hayat boyu öğreniyoruz. Öğrenirken aynı zamanda her yaştan bireye milli birlik ve bütünlük içinde sosyal ve kültürel kalkınmayı destekliyor, hızlandırıyor, bizi biz yapan tüm değerleri, kültürümüzü yaşıyor ve yaşatıyoruz. Keşan Halk Eğitimi Merkezi olarak misyonumuz, eğitim öğretimde fırsat eşitliğini sağlamak, yediden yetmiş yediye her bireye ulaşarak, 21. yüzyıl becerileri ile bağdaşık kursları aracılığıyla eğitim hizmeti sunmaktır” dedi.

ADEN Koleji'nde mezuniyet coşkusu ADEN Koleji'nde mezuniyet coşkusu

SAZ: “10 BİNİN ÜZERİNDE VATANDAŞIMIZA ULAŞTIK”

Öztürk’ün ardından söz alan Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ise konuşmasında; “Binlerce Keşanlı vatandaşımız bu kurslardan faydalanmaktadır. Hayat boyu öğrenme sadece okul yıllarıyla sınırlı olmayıp, öğrenmeyi yaşam boyu devam eden bir süreç olarak ele almaktır. Her zaman her yerde herkes için eğitim anlayışıyla faaliyetlerini gösteren Halk Eğitim Merkezi olarak 2023-2024 eğitim, öğretim yılında 900’ yakın kursa açarak 10 binin üzerinde vatandaşımıza ulaşarak sertifikalandırdık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi sunuldu. Halk Eğitimi Merkezi usta öğretici ve kursiyerleri tarafından hazırlanan kıyafetlerin defilesi ise büyük beğeniyle izlendi.  Program, okuma yazma kursunu bitirenlere sertifikalarının verilmesi ve Keşan Lisesi Spor Salonu’nda sergi açılışının gerçekleştirilmesi ile son buldu.

Whatsapp Image 2024 06 05 At 15.59.51 (2)

Whatsapp Image 2024 06 05 At 15.59.51 (1)

Whatsapp Image 2024 06 05 At 15.59.51

Whatsapp Image 2024 06 05 At 15.59.52 (1)

Muhabir: MEHMET AYTAÇ