CHP Keşan Kadın Kolları seçimi gerçekleştirildi CHP Keşan Kadın Kolları seçimi gerçekleştirildi

MEHMET AYTAÇ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında, Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, saat 15.00’te başladı.

Toplantıda Meclis üyeleri; Nehir Gergin, Barbaros Tokgöz, Mithat Bulut, Özlem Uybaş, İbrahim Dinç, Erhan Engin, Volkan Erkan ve Hakan Gürel mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.

Tek maddelik tolantıda; “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımız için ihtiyaç duyulan ambulans niteliğindeki hasta nakil aracı için Sağlık Bakanlığı’mızdan hibe talebimiz olmuştur. Sağlık Bakanlığında kurumumuza 1 adet ambulans niteliğinde hasta nakil aracı ile ilgili her türlü işlemin yapılması için Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun ve 1 personelin yetkili kılınması” konusu görüşüldü.

Madde ile ilgili bilgilendiren Helvacıoğlu, “Ambulans niteliğinde hasta nakil aracı talebimiz vardı. Araç talebinde bulunan farklı belediye ve kurumlar vardı. Şubat Ayı Meclis Toplantısı’na kalsaydık geç kalabilirdik. Yeni talepler de olacaktı. Artvin’de bir araç bulduk ve talep ettik. Bu aracı belediyemize kazandıracağız. Geçmiş dönem Edirne Valimiz, Sağlık Bakan Yardımcımız Sayın Kürşat Kırbıyık’ın çok emekleri oldu. Bakanımız bölgeyi iyi tanıyor. Edirne Valimiz Yunus Sezer ile birlikte kendisini ziyaret ettiğimizde talebimizi değerlendirmeye aldı. İhtiyaç fazlası ambulanslardan birini hibe olarak bölgemize yönlendirdi. Bu vesileyle Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, Bakan Yardımcımız Kürşat Kırbıyık’a, Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Valimiz Yunus Sezer’e, İl ve İlçe Başkanlarımız ile meclisimize tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim.  Hibe aracımız belediyemizde doğru kullanılacaktır. Hasta olanlar, ayağı kırılanlar, bir hastaneden farklı bir hastaneye gidecek olanlar vatandaşlarımız için 112 Acil Ambulansları dışında araçlara ihtiyaç duyulmaktaydı. Şehrin en dinamik kurumu belediye olduğundan bu konuda vatandaşımızdan sürekli talep geliyordu.  Böyle bir araca gerçekten ihtiyacımız vardı. Bu aracımızı vakit kaybetmeden belediyemize kazandırmak adına olağanüstü toplandık. Bu meclisimizle 88 olan araç sayımız 151’e yükseldi. Dönemimizde 63’üncü aracımızı hibe yöntemiyle belediyemize kazandırıyoruz. Keşan’ımıza hayırlı olsun” dedi. Daha sonra yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi

Editör: BÜLENT SAYLAM