HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı (KEFEK) ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, Garnizon Komutanı Yarbay Ahmet Ferit Gürbüz ve vatandaşlar katıldı. Tören, Atatürk anıtın çelenk sunulması ve ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, krallıklara başkentlik, uygarlıklara ev sahipliği yapmış ilçelerinin insanlığa yön veren yapısıyla tarihte önemli bir yer tutmayı başardığını söyledi.

İpsala’nın güler yüzlü samimi insanları ile bölgenin incisi olduğunu ifade eden Ünsal, "Allah bizi sizlerin karşısında mahcup etmesin dilekleriyle çıktığımız bu yolda üç buçuk yıldır siz değerli hemşerilerime hizmet etmek için canı gönülden mücadele ediyoruz. Biliyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Halktan uzak ve kopuk projeler yerine halkımızın ihtiyaçlarını hep öncelikli tuttum ve bunun mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

Daha sonra halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. Tören sonunda avcılar ile resmi kurum ve kuruluşların araçları geçiş yaptı.