HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafından düzenlenen ‘Kadın emeği zirvesi’ne katıldı

Fatma Aksal, 81 ilde iş kurmak, kendini geliştirmek isteyen 45 bini aşkın girişimci kadını kapsayan ‘Kadın emeği Türkiye’nin istikbali’ programının, AK Parti’nin ilk günden beri nüfusun yarısını oluşturan kadınların gücü ve desteğine verdiği önemi bir kez daha gösteren bir program olduğunu belirterek, “Kadınların hayatın her alanında yer almaları, siyasette ve karar alma mekanizmalarında etkin rol oynamaları AK Parti’nin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Erdoğan’ın ilk günden beri hassasiyetle pozitif ayrımcılıkla desteklediği bir konudur. Eğitimden teknolojiye, kamudan özel sektöre, bilimden sanata kadınların güçleri ve emeklerinin büyük Türkiye hedefimize çok önemli katkıları vardır. Günümüzde KOSGEB'den destek alanların yüzde 41'i İŞKUR'un meslek edindirme programlarını kullananların yüzde 50'si kadınlardan oluşmaktadır. Yine 2002 yılında yüzde 3-4 olan kadın girişimci oranı bu programlarımız ve destekleyici projelerimizle yüzde 13,2 seviyesine çıkmıştır. Cumhurbaşkanımızın kıymetli eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerindeki ‘Nerede kalmıştık?’ projesi ile lise eğitimini tamamlamamış kadınlara eğitim fırsatı yarattık ve şu an bu projeyle 2 yıl içerisinde 49 bin kadın eğitim hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Bu program vesilesi ile Sayın Cumhurbaşkanımıza, Kıymetli eşlerine, Kadın Kolları Başkanımıza ve ilgili tüm bakanlıklarımıza ve kurumlarımıza kadınların toplumsal hayata katılmalarına destekleri münasebetiyle teşekkür ediyorum. Kadınların siyaset başta olmak üzere, eğitim, özel sektör ve tüm karar alma mekanizmalarındaki temsil oranını artırarak, girişimcilik faaliyetlerini destekleyerek Türkiye yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

'Kadın emeği zirvesi’ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir katıldı.