Vatandaşlar soruyor: “Keşan Belediyesi, Helvacıoğlu’nun işyeri mi? Belediye çalışanları, Helvacıoğlu’nun elemanları mı?

MEHMET AYTAÇ

2 Mart 2022 Perşembe günü gerçekleştirilen Keşan Belediye Meclisi’nde, Keşan Belediyesi’nin 26 milyon 752 bin 573 TL tutarındaki vergi borcuna karşılık gündeme gelen arsa satış talebinin muhalefet üyeleri tarafından reddedilmesinin ardından belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlar tepki çekti. 

Keşan Belediyesi, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun yaptığı kişisel paylaşımları, resmi sosyal medya hesaplarından paylaşarak, kurumsal kimliğine aykırı hareket etti. Helvacıoğlu’nun, meclis toplantısının ardından farklı saatlerde yaptığı kişisel paylaşımlar, belediyenin görüşü gibi paylaşıldı ve muhalefet partileri meclis üyeleri hedef haline getirildi. 

BELEDİYE SAYFASINDAN MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Helvacıoğlu, gün içindeki paylaşımlarında; “Meclisin hayırlarına rağmen durmayacağız, canla başla çalışmaya devam edeceğiz” ve “Muhalefet ayda bir gelip her şeye hayır dese de biz 11 mahallemize eşit hizmet götürmeye devam edeceğiz” gibi ifadeler kullanarak, bunları kendi kişisel hesabından yayınladı. Keşan Belediyesi de bu paylaşımları aynen tekrarlayarak, belediyenin tarafsız hizmet etme ilkesine aykırı davrandı. 

EŞİT HİZMET ETMEK GÖREVDİR

Keşan Belediyesi’nin, Keşan’da yaşayan yaklaşık 80 bin vatandaşın ortak belediyesi olduğunu ve tüm halka eşit ve zamanında hizmet etmesi gerektiğini unutması, birçok vatandaş tarafından eleştiri konusu oldu. 

“KEŞAN BELEDİYESİ, HELVACIOĞLU’NUN İŞYERİ Mİ?”

Yapılan paylaşımların ardından gazetemize ulaşarak eleştiride bulunan çok sayıda vatandaş; “Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkanı olduğunu unutmamalıdır. Sayın Helvacıoğlu, mecliste yaşananları kişiselleştirerek bunları Keşan Belediyesi’nin görüşü gibi halka yansıtmaktan vazgeçmelidir. Keşan Belediyesi çalışanları da Helvacıoğlu’nun değil halkın ve belediyenin çalışanı olduklarını unutmamalıdır. Keşan Belediyesi, Helvacıoğlu’nun işyeri değildir. Keşan Belediyesi, seçim atmosferine giremez. Kurumsal olarak eşit kamu hizmeti yaptığının farkına varmalıdır” gibi şikâyetlerini dile getirdi.