HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Belediyesi önderliğinde, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle Trakya Kalkınma Ajansı’ndan sağlanan hibe desteğiyle hayata geçirilen ‘Yıl boyu üretim ve istihdam ile okula giden mutlu çocuklar’ projesi kapsamında dezavantajlı ailelere tahsis edilen ve istihdam ile mevsimsel göçün önlenmesi amacıyla kurulan seralardan Naile Küçük’e ait serada roka ve semizotu hasadı yapıldı.

İlk hasada, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, manav sahibi Gürsel Debreli ve serayı eken Naile Küçük katıldı.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, yapılan ilk hasadın hayırlı olmasını diledi. Tarım belediyeciliği başlığı altında Trakya Kalkınma Ajansı ile İzzetiye Mahallesi’nde sera kurduklarını belirten Helvacıoğlu, “Roka ve semiz otunda ilk hasadımızı gerçekleştiriyoruz. Sevinçliyiz, ilaç kullanılmadan üretim yaptık. Naile hanım tarafından özenle yetiştirildi. Biz de destek olduk, manav sahibi Gürsel Debreli,’de semizotu ve rokonun birer kasasını temsili olarak almak üzere yanımda oldu. Bugün mutluyuz, evladımız olmuş gibi sevinçliyiz. O kadar güzel ki ne gübre ve ne ilaç. Tarım belediyeciliği başlığındaki emeklerin karşılığını almaya başladık. Hanım seracılarımızın olması bize güç verdi. Doğru yoldayız. Kalkınma ajansımıza ve görevli personelimize teşekkür ederiz” dedi.

Naile Küçük ise ilk hasadı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Ürünlerimizi 1 ayda yetiştirdik. Emek verdik. Sevgimizi kattık buraya” diye konuştu.

Manav sahibi Gürsel Debreli de, Keşan Belediyesi’ni yaptığı çalışmadan dolayı kutlayarak, “Son derece önemli bir çalışma. Bu faaliyeti önemsiyorum. Zahmetli ve sıkıntılı bir işe girmişsiniz ama başaracağına inanıyorum. Elde edilen ürün çok kaliteli. Daha farklı ürünler de yetiştirilecektir. Yeter ki kaliteli ürün çıksın pazarlamak çok kolay. Burasını en iyi şekilde destekleyeceğiz. Bölgemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından katılımcılar seralarda incelemelerde bulundu.