HABER MERKEZİ

6 farklı ülkeden ve 25 farklı ilden 147 sporcunun katıldığı turnuvada; Azerbaycanlı sporcu Aliyev Elnur 1’inci, Turan Asım 2’nci, Yıldız Serdar Murat ise 3’üncü oldu.

Saat 16.00 sıralarında, Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda başlayan XVII. Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın ödül törenine; Keşan Belediyesi Başkan Vekili Yakup Balcı, Türkiye Satranç Federasyonu Bölge Temsilcisi Rafet Gülmez, Edirne İl Temsilcisi Umut Güney, sporcular ve sporcuların aileleri katıldı.

Törende konuşan Gülmez, turnuvada derece giren tüm sporcuları tebrik etti. 

“6 ÜLKE VE 25 İLDEN 147 SPORCUMUZU KEŞAN’IMIZDA MİSAFİR ETTİK”

Daha sonra söz alan Balcı, bu yıl 18’incisi düzenlenen Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası’nın sona erdiğini belirterek, “Keşan Belediyesi olarak çok önemli bir turnuvayı geride bıraktık. Turnuvaya katılan tüm sporcularımız memnun. İnşallah önümüzdeki yıl 19.’sunu gerçekleştireceğiz. Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız. 6 ülke ve 25 ilden 147 sporcumuzu Keşan’ımızda misafir ettik. Keşan Belediyesi, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde düzenlediğimiz turnuvamızda satranç ustaları ve satranç sporuna gönül veren sporcuların Keşan’ımızda olmasından dolayı son derece memnunuz. Bu anlamda turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Turnuvamıza katılan tüm sporcularımızı kutlarım.” dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

Törende, A-B-C kategorileri, en iyi kadın sporcu, en iyi Türk sporcu, en iyi yerel sporcu, en iyi 16 yaş ve altı sporcu, en iyi 50 yaş ve üzeri sporcu, en iyi 8 yaş ve altı sporcu kategorilerinde başarılı olan sporculara, toplam 60 bin TL’lik ödüller takdim edildi. 

Turnuvada görevli federasyon yetkililerine de plaketleri takdim edildi.

“KARDEŞ ÜLKEDEN GELİP BİRİNCİ OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU”

Turnuvada birinci olan Azerbaycanlı sporcu Aliyev Elnur, turnuvaya Azerbaycan’dan katıldığını ifade ederek, “Bu güzel turnuvanın düzenlenmesinde emeği olan başta Keşan Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür ederim. Çok güzel bir turnuva düzenlenmiş. Azerbaycan’dan gelerek, birinci olduğum için çok mutluyum. Geçtiğimiz yıllarda da turnuvaya katılmıştım. Her geçen yıl üstene koyarak devam ediyor. Burada birinci olmak da çok güzel. Kardeş ülkeden gelerek derecek aldım. Çok güzel bir duygu. Kelimelerle ifade edemiyorum.” şeklinde konuştu.