ERDOĞAN DEMİR

Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans Salonu’nda, saat 11.30 sıralarında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu, Tahir Özçınar ve Bülent Günsal, birim müdürleri ve memurluk kadrosuna geçen personel katıldı.

Törende ilk olarak konuşan Sözleşmeli memur Mürüvvet Buruk, duygu ve düşüncelerini törene katılanlarla paylaşarak şunları söyledi “Herkese merhaba. 2010 yılında Keşan Belediyesi Atatürk Spor Salonu’nda ücretli öğretmen olarak göreve başladım. 2012 yılında da taşeron şirketi personeli oldum. 2018 yılında sözleşmeli memur olarak görev yapmaktayım. Gerçekten belediye çatısı altında çalışmaktan çok memnunum. Bu hak bize verildiği için çok güzel oldu, duygularımı anlatamıyorum. Gerçekten 7’den 70’e canla başla emek veriyoruz bütün arkadaşlarım olarak Onun için konuşmak istedim. Gerçekten çok güzel oldu, bundan sonra da çok iyi bir şekilde daha verimli çalışacağım. Hepinize teşekkür ederim.”

Daha sonra konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da şunları söyledi:

HAYIRLI OLSUN

Kıymetli mesai arkadaşlarım, müdürlerim, memur arkadaşlarım, sözleşmeli arkadaşlarımın artık bugün son günü biraz sonra yeminden sonra onlar da memur hayatına başlayacaklar. Ben de onlar kadar mutluyum, dönemimde geldiğimde yüzlerindeki ifadeleri hep bir gün memur olmak sözleşmeli memur da ne demek derlerdi. Ben de inşallah bu dönem bu arkadaşlarımın dileği inşallah benim başkanlığıma rastlayacak bu dedim. 

CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Cumhurbaşkanımız da sesimizi duyduk, bu dönem bunu gerçekleştirdi. Başta TBMM’ye, karardaki dirayetinden dolayı Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bugün Keşan Belediye bünyesinde 21 sözleşmeli personelimizin memur kadrosuna atanması ve yemin töreni vesilesi ile bir araya geldik. Mütevazi kendi aramızda bir tören olsun istedik. Az önce söylediğim gibi Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu süreçte bugün sorumluluğunuz bir kat daha artmış olacak. Görevlerinize memur olarak devam edeceksiniz. Sözleşmeli tabiriniz sıfatını ortadan kalkacak ve belediyemizde 140 memurumuz olacak. 140 memurumuzla hizmet etmeye devam edeceğiz. Sizlere düşen görev hem belediye personeli hem de devlet memuruna yakışır bir şekilde vatandaşımıza hizmet etmek olduğunu bilenlerdensiniz hiç anlatmıyorum. Bunu defalarca konuştuk, vatandaşımızın belediyemizdeki işlemleri sonrasında memnuniyeti sağlamak birinci göreviniz olacak. İşlerinizde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken hassasiyeti göstereceğinize ve yemin metnine sadık kalacağınıza gönülden inanıyorum. 

HEPİNİZİ TEBRİK EDİYORUM

Her birinizi tebrik ediyorum, ailelerinizi tebrik ediyorum. Hepinizi gönülden kutluyorum, memur sıfatı alan 21 arkadaşımızı da gözlerinden öpüyorum. Keşan Belediyesi artık belediyecilik yapmaya başladı. Memurlarımız da çalışanlarımız da bilenler ordusu olmaya başladı. 

KEŞAN BELEDİYESİ TÜRKİYE’DE İLK BELEDİYELER ARASINA GİRECEĞİZ

Tüm Türkiye’de iddia ediyorum Allah biraz daha zaman nasip ederse bırakın Trakya’yı Türkiye’de ilk belediyeler arasına girecek kadar üreten, çalışan,  vizyon sahibi olan, enerjisi yüksek olan bir belediye çalışma grubumuz var. Projeyi de kendi üretiyor, kendi yapıyor, koşturuyor, vizyon sahibi, enerjisi yüksek, istihdamın ne olduğunu bilir ve şunu biliyoruz ki Keşan Belediyesi diğer kurumlardan farkını ortaya koyuyor. Ne demek diğer kurumlardan farkını ortaya koyuyor. Ne demek diğer kurumlardan farkını ortaya koyuyor, 18 müdürlüğümüz kamudaki müdürlüklerle eşdeğer durumdadır. 18 eşdeğer müdürümüz var. Kendinizi kurum müdürü olarak değerlendirin. Çalışan memurlarımda Türkiye’deki diğer kurumlarda çalışan memurlarımızdan farkı yok, siz artık devlet memurusunuz. Her ne kadar belediye özlük haklarınızı verse de  diğer kurumlar 5’te işlerini bırakabilir. Biz 7/24 uyumayan bir kurumuz. Ben uyuyorum benim mesai arkadaşım uyumuyor. Bu vesileyle çalışacağız, çünkü belediyeciliğin tanımının Keşan Belediyesi’nde değiştiğini düşünüyorum. Bunu siyaset bir kenara o bizim kendi özelliğimiz, ama halkımıza verdiğimiz 539 personelimizle belki bugünlerde daha da düştü 500 ‘ü geçen personelimizle mesailerimizi, çalışmamızı, alın terimizi fazlasıyla verdiğimizi düşünüyorum. İyi giden bir belediye yapımız var. 

İKİ SEÇİMDE DE BAYRAK ALIP SOKAKLARA ÇIKMAYIN TARAFTAR OLMAYIN

Önümüzde iki tane seçim var, biri 14 Mayıs 2023 biri de 31 Mart 2024 , biri ulusal seçim biri yerel seçim. Ben belediye çalışanı kardeşlerime halkımın da huzurunda sesleniyorum, herkes işine baksın. Herkes sandığa gider tarafını  belli eder sandıkta oyunu kullanır ama belediyede bayrak alıp sokaklara çıkmak , bayrak alıp taraftar olmak değil, hizmetle taraftar olacağız. Biz Keşan Belediyesiyiz, hizmetimizi ortaya koyacağız. Hizmetimizi ortaya koyduğumuz zamanda başarı şehrimize gelecek. Bu şehir bizim, dertlenmemiz lazım hele bugünlerden sonra depremden sonra,  afetlerden sonra, kriz, koranavirüs, ben de sizlerle beraber çok olağanüstü günler yaşadım.

HEPİNİZE HAKKIM HELAL OLSUN

Hep kriz yönettik, bu kriz yönetimi bazen gelişmeleri yavaşlattı. Ama durmadık, yılmadık, birbirimizle aile ortamı gibi tartıştık, bağrıştık, belki de birbirimizi kırdık, üzdük. Ama sevgimizi hiç azaltmadık. Ben bütün personelimi canı gönülden seviyorum. 4 yıl geçti, bu 4 yılda personelimle ilgili bir etkinlik varsa eğer, 4 yılda sizi her birinizi kırdıysam üzdüysem, sizden bir hasar aldıysam hepinize hakkım helal olsun. Ne anlamda helal olsun, çünkü yüreklice çalıştık, Keşan Belediye personeli ile yolumuza devam ediyoruz.

KEŞAN BELEDİYE PERSONELİ İLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Beklentilerimiz üzerinde bir Keşan Belediye personeli ile yolumuza devam ediyoruz. Keşan buna layık, yarın ben olurum başka bir başkan olur. Ama şu tavrınızı şu tarzınızı, şu disiplininizi, şu mali disiplininizi, şu tasarrufunuzu evinizdeki iş gibi kendi işiniz gibi lütfen hassasiyetinizi devam ettirin. Siz kazanacaksınız, Keşan Belediye çalışanlarının itibarı Keşan Belediye başkanından yüksek olmalı. Keşan Belediyesi çalışanıma kız alalım, kız verelim, borç alalım borç verelim, Keşan Belediyesi çalışanının itibarı vardır, Keşan Belediyesi çalışanı güvenlidir, Keşan Belediyesi çalışanı itibarlıdır. Sevgi saygınızı eksik etmeyin. Hep birlikte el eşle verdiğimiz sürece birlikten rahmet verecektir. Hiç kuşkum yok, bugün memur olacak 21 sözleşmeli memurumuzu şimdiden kutluyorum. Ailelerini kutluyor, hayırlı olmasını diliyorum. 

MEHMET ÖZCAN BAŞKANIMA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Geçmiş dönemde başkanlarıma teşekkür ediyorum, sizlere ekmek kapısı açmışlar. Huzurunuzda sizler adına Mehmet Özcan başkanıma teşekkür ediyorum. Allaha emanet olun, yolunuz açık olsun.”

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından memurluk kadrosuna geçen 21 personel yemin etti.