HABER MERKEZİ

Keşan Belediyesi’nin kurumsal instagram hesabının askıya alınmasıyla ilgili açıklama Keşan Belediyesi’nin birimleri yerine hesabın yönetildiği firmanın yetkilisi tarafından verildi.

Keşan Belediyesi’nin askıya alınan “instagram” hesabının neden kapatıldığı ya da askıya alındığı ile ilgili açıklamanın bir şirket yetkilisinden gelmesi tepki çekerken, vatandaş kurumsal sosyal medya hesabının belediye bünyesinde neden yönetilmediği sordu.

Keşan Belediyesi’nin kurumsal sosyal medya hesaplarından biri olan “instagram” hesabına bir süredir ulaşılamıyor. Keşan Belediyesi’ni instagram’dan takip eden sosyal medya kullanıcıları ve daha önce bu hesaptan mesaj gönderenler, kurumsal hesaba ulaşamayınca konuyu merak etmeye başladı.

Kurumsal hesabın askıya alınmasıyla ilgili açıklama firma yetkilisinden geldi

Keşan Belediyesi’nin kurumsal hesabının kapanmasıyla ilgili merak edilen açıklama, geçtiğimiz gün belediyenin bu hesabını yöneten şirketin yetkilisi tarafından geldi. Belediyeye ait kurumsal hesabın askıya alınmasıyla ilgili bilgilendirmenin, firma yetkilisi yerine Keşan Belediyesi’nin ilgili birimleri tarafından verilmesi gerektiği belirtilirken, bu konuda Keşan Belediyesi’nden bir açıklama yapılmadı.

Yakında aktif olacağı iddiası

Keşan Belediyesi’nin kurumsal instagram hesabını yöneten ilgili şirketin yetkilisi sosyal medya hesabından yaptığı bilgilendirmede, Keşan Belediyesi ekiyle yapılan çalışmaları yayımladıkları hesabın askıya alınmasının nedenini anlattı.  İnstagram hesabında doğrulama yapılması gerektiği, ancak hesabın Keşan Belediyesi’ne ait olduğundan dolayı video ya da fotoğraf gönderilemeyeceğini ifade edilerek, ilgili yerler ile iletişime geçildiği ve kurumsal hesabın çok kısa sürede yeniden aktif olacağı bildirildi.