MEHMET AYTAÇ

Keşan Belediyesi, Keşan TSO, Keşan TB ve tüm esnaf odalarının organize ettiği Keşan’da 100 Yılın İndirimi etkinliği, Cuma günü başlayacak ve 3 gün sürecek

Birçok etkinliğin düzenleneceği indirim günleri sırasında bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapatılarak stantlar kurulacak

Kunduracılar Çarşısı’ndaki saat kulesinin önünde hazırlanan platformda yapılan lansmanın açılış konuşmasını, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman yaptı. Etkinliğe tüm Keşan halkını davet eden Kocaman; “18-19-20 Kasım’da yapılacak olan Keşan Kurtuluş Etkinlikleri adı altındaki çalışmalarda Keşan Ticaret Odası, borsa ve diğer oda başkanlarımızın ortak çalışmasıyla yapılan bu çalışmayı tüm bölge halkına hayırlı olmasını dilerim. Herkesi burada yapılacak olan etkinliğe davet ediyorum. Dün (önceki gün) Taksim’de gerçekleştirilen bombalı eylemi, bütün oda başkanlarım ve esnaflarım adına esefle kınıyoruz. Bu vesileyle ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Allah tekrarını yaşatmasın inşallah hiçbir yerde. Tüm halkımızı bu alışveriş etkinliğime davet ediyoruz. Bölgemize ve esnafımıza bir nebze de olsa katkı sağlayabilmek adına beraber organize ettiğimiz bu etkinliğe herkesi davet ediyorum” dedi.

Kocaman’ın ardından söz alan Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Orhun, Taksim’de gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak başladığı konuşmasında; “Etkinlik içeriğimiz, tüm esnaflarımızın eş zamanlı olarak 3 gün boyunca indirime girmesi, çocuk etkinlikleri, bando dinletileri, yüz boyama, halk dansları toplulukları, tavla turnuvası, Gençlik ve Spor Merkezi akıl ve zeka oyunları faaliyetleri, resim ve sanat sergileri, sokak müzikleri gibi bir çok alanda etkinlikler düzenlenecektir” ifadelerini kullandı.

Orhun’dan sonra Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Katip Üyesi Sadık Gamsız konuştu. Konuşmasına İstanbul Taksim’de gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle kınayarak başlayan Gamsız, saldırı sonucunda yaşamını yitiren vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

“ETKİNLİKLER KEŞAN’IN GENELİNE YAYILACAK”

Gamsız, şunları söyledi: “Uzun bir süredir, Keşan Ticaret Borsamız, Keşan Belediyemiz, Esnaf Odalarımız ile iş birliği içerisinde olarak yaklaşık 1 aydır, Keşan’ımızın 100. Yılına yakışır 18-19-20 Kasım tarihlerinde 100 Yılın İndirimleri Keşan’da Etkinliğimizin hazırlıklarını ortak akıl ve fikir birliği içerisinde tamamladığımızı büyük bir sevinç ile tüm Üyelerimize, yerel İşletmelerimize ve Keşanlı hemşerilerimize duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak daha öncesinde Kurtuluş Caddesi’nde düzenlemiş olduğumuz indirim günlerini başta Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İsmail Şapçı’nın istekleri ve destekleri ile oluşturmuş olduğumuz komisyon ile bu yıl Kunduracılar Caddesi, Artı Çarşı, Kurtuluş Caddesi, Namazgâh Sokak, Borsa Sokak, Bakırcılar Sokak ve Hal Geçidi Sokak’larına yayma kararı aldık. Değerli Üyelerimize ve yerel İşletmelerimize yönelik, katkı sağlamak amacıyla yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile 18 Kasım 2022 Cuma günü etkinliklerimiz Keşan’da büyük bir coşku ile başlayacaktır. Hediyelik eşyadan, mobilyaya, gıdadan, tekstile, beyaz eşyadan, halıya, bilgisayardan, elektronik eşyaya ve birçok üründe geçerli olmak üzere 3 gün boyunca 100 Yılın İndirimleri, Keşan’da başlayacaktır. Bu kapsamda Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak kaydıyla çeşitli bando müzikal dinletileri, halk dansları toplulukları, kurtuluş çarkı, çocuk etkinlikleri, yüz boyama, tavla turnuvası, sokak müzikleri, resim ve sanat sergisi, ateşbaz, tahta bacaklı adam ve maskotlar olmak üzere eş zamanlı tüm caddelerimizde etkinlikler olacaktır.

Etkinlikler kapsamında trafiğe kapalı olacak olan cadde ve sokaklarımızda Keşan, çevre il ve ilçelerinde bulunan 30’un üzerinde kurum ve kuruluşlarımız, üye kooperatiflerimiz, özel işletmelerimiz ve yöresel ürün pazarlarımız stant açarak yer alacaktır. Tüm üyelerimizi, yerel işletimlerimizi, hemşerilerimizi, yurt dışından gelecek olan misafirlerimizi, civar il, ilçe, belde ve köylerimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı 100 Yılın İndirimleri Keşan’da etkinliğimize davet ediyoruz. Son olarak Odam adına, etkinliğimize büyük ölçekte destek verip iş birliği sağlayan Keşan Ticaret Borsası’na, Keşan Belediye’mize, esnaf odalarımıza ve etkinliğimize stant açarak katkı sağlayacak olan tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürlerimi iletir, birlikteliğimizin daim olmasını temenni ederim. 100 Yılın İndirimlerinde, Keşan’da buluşmak üzere, hayırlı günler dilerim.”

“18 KASIM CUMA GÜNÜ KURTULUŞ CADDESİ’NDE KORTEJ OLUŞTURULACAK”

Gamsız’dan sonra söz alan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orkun Özkaya da Taksim’de yaşanan terör saldırısını lanetleyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Normalde etkinliklerimizin basın lansmanını bayram havasında gerçekleştirilecekken hain saldırının gölgesinde derin üzüntü ile gerçekleştiriyoruz. Hain saldırı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve geride kalan ailelerimize de Allah’ tan sabır diliyoruz. Bugün burada hepimiz, bir konuda ortak heyecan ile toplanmış bulunmaktayız. Bilindiği üzere 19 Kasım Keşan’ımızın Kurtuluş’unun 100. yılı. Bizler de Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi olarak, Keşan’ımızın Kurtuluş’unun 100. Yılına yakışır 18-19-20 Kasım tarihleri arasında, bölgemizde bulunan üyelerimiz, yerel İşletmelerimiz ve vatandaşlarımızın motivasyonunu arttıracak, pandemi sonrası üzerimizde bulunan ekonomik etkilerini bir nebzede olsa hafifletecek, indirim etkinliklerini düzenleyerek üyelerimize, yerel işletmelerimize ve hemşerilerimize katkı sağlamayı hedef belirledik. Bu kapsamda yola çıkarken üyelerimizin ve yerel işletmelerimizin indirim anlamında Keşan’da sadece 3 gün değil 365 gün indirim uyguladıklarını zaten hepimiz biliyoruz. Ancak 100. yılımıza yakışır ekstra ve etkili indirimler uygulanacağını ve birçok farklı etkinliklerin olacağının şimdiden müjdesini buradan veriyorum. Etkinlikler kapsamında 3 gün boyunca “100 Yılın İndirimleri Keşan’da” sloganı ile attığımız adımların üyelerimize ve yerel işletmelerimize katkı sağlayacağını ümit ediyoruz. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası olarak geçmişte olduğu gibi bugünde, bölgemizde birleştirici kurum olma yolunda ilerlemeye emin adımlarla devam ediyoruz. Üyelerimizin istek ve taleplerinde daima yanlarında olmaya, katkı sağlamaya ve gelişmelerine destek olmaya tüm gücümüzle devam edeceğiz. Keşan’ımızın geleceğini burada bulunan oda ve borsamız, belediyemiz, esnaf odalarımız, üyelerimiz, yerel işletmelerimiz ve Keşanlı hemşerilerimiz ile birlikte inşa ederek, bölgemizi cazibe merkezi haline getireceğiz. Ticaretimizi geliştireceğiz, birlik ve beraberlik içerisinde bölgemize üst düzey katkı sağlayacağız. 18 Kasım 2022 Cuma günü start alacak olan “100 Yılın İndirimleri Keşan’da” etkinliğimizin Korteji 12:30’da Kurtuluş Caddemizden başlayacak olup, tüm kurum ve kuruluşlarımızın yönetici ve temsilcileri, kıymetleri hemşerilerimiz, şehir dışından ve yurt dışından gelecek olan tüm misafirlerimiz davetlidir.  Keşan’ımızın 100. Yılında belirlenen tüm sokaklarımızı oluşturmuş olduğumuz komisyon ile süsleyerek ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek, etkinliklerle ve indirimlerle dolu 3 gün geçireceğiz, bizler böyle bir etkinliğin temellerini atmaktan mutlu ve böyle bir oluşumun içerisinde olmaktan oldukça heyecanlıyız.  Son olarak etkinliğimize katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza Odam adına teşekkür ediyor, 100 Yılın İndirimlerinde, Keşan’da buluşmak üzere, iyi günler, hayırlı işler diliyorum.”

“TÜM ESNAFIMIZ VE STKLARIMIZLA BİR ARADAYIZ”

Lansman töreninde son olarak Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı konuştu. Sözlerine Taksim’deki terör saldırısını lanetleyerek başlayan Yakup Balcı; “100 Yılın İndirimleri Keşan’da bu yıl da tüm paydaşlarımız ile başlıyor. 18-19-20 Kasım tarihlerinde belediyemiz, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsası, Keşan’da bulunan tüm esnaf odalarımızın işbirliğinde “100 Yılın İndirimleri Keşan’da” etkinliği düzenleyeceğiz. Bugün odalarımızla, borsalarımızla, esnafımızla, tüm idarecilerimizle bütün stklarımızla bir aradayız. 19 Kasım Kurtuluş Bayramı kutlamaları kapsamında alışveriş festivali, adı altında bazı caddelerimizde indirim kampanyası düzenledik. 100 yılın indirim günleri etkinliğimizi cadde ve sokaklarımızda kurulacak stantlar ve esnafımızın katkılarıyla geliştirmeye devam ediyoruz. Etkinliğimizin içeriği, tüm esnaflarımızın eş zamanlı olarak 3 gün boyunca indirime girerek alışveriş festivalimize destek vermeleridir. 3 gün boyunca çocuk etkinlikleri, bando dinletileri, yüz boyama, halk dansları toplulukları, tavla turnuvası, gençlik spor merkezi akıl ve zekâ oyunları faaliyetleri, resim ve sanat sergileri, sokak müzikleri gibi birçok alanda etkinlikler de düzenleyeceğiz. Keşan’ımızın Kurtuluş Bayramı kutlu olsun. Tüm hemşerilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Alışveriş festivalimiz huzur ve bereketli geçsin. Katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.