ERDOĞAN DEMİR

Keşanspor’un amatör ligde mücadele ettiği dönemde ve daha sonra da 3.Lig’de oynayan takımda forma giyen aslen Kırklareli Vizeli olan Fariz Tunçel, geçtiğimiz Cumartesi günü Keşan’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak gazetemize gelerek burada Erdoğan Demir ve Gazeteci Necdet Uybaş ile görüşen Fariz Tuncel, Keşan’a bir düğün için geldiğini belirterek,“İlk geldiğimde stada indim. Stat çok güzel olmuş, çim güzel, bu sahayı görünce insanın oynayası geliyor. O kadar duygulandım, bizim zamanımızda büyük takımlarla maç oynadık. Karagümrük, Eyüpspor, İstanbulspor, Kasımpaşa, Zeytinburnu, Bakırköyspor bu takımlarla karşılaştık ve bunların hepsini burada yenerek gönderdik. Şimdi istiyorum ki takım BAL’a çıktı inşallah 3.Lig’e de yükselir. Burada sizleri de görmek benim için mutluluk, eski dostlar eski arkadaşlar, anıları canlandırdık. Mutluluk duydum.”

TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK SIKINTISI ATAMA İLE GELEN FEDERASYON BAŞKANI

Türk Futbolunda en büyük sıkıntının atamayla gelen Futbol Federasyonu Başkanının olması olduğunu belirten Tunçel, “Genellikle Avrupa’daki federasyonlar bağımsız çalışır. Bu yüzden düşündüklerini yapmak istedikleri projeleri rahatlıkla yapabilir. Bizim Türkiye’de maalesef bu olmuyor, 4.Lig kurulacaktı onay çıkmadı. Futbol Federasyonu da istiyordu, bağımsız federasyon olması lazım. Futbolda yabancı kuralı da kalkması lazım. Bunun bize bir faydası olacağına inanmıyorum. Eski başkanlarımıza ve yönetici ağabeylerimize selamlarımı sunuyorum. Nurhan Çuhacı, Tezer Çomer başkanımıza Allah rahmet eylesin. Tevfik Kavaklı, Ali Osman Kale, Hüseyin Adalı, Hayri Çomer, bunlar müthiş başkanlardı. İnşallah genç başkan Nehir Gergin de potansiyeli görüyorum. O da inşallah, onlar gibi Keşanspor’u çok  iyi yere getirir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ TEKNİK ADAMLARIN MENEJERLİĞİNİ YAPIYORUM

Tunçel, kendisinin Sivasspor’un eski hocası Rıza Çalımbay, Galatasaray’ın eski hocası  Michael Skibbe, Şenol Fidan, İrfan Buz, Erkan Sözeri’nin menajerliklerini yaptığını belirterek “Onlara takım bulmada yardımcı oluyorum. Özellikle Avrupa için çalışıyoruz. Şu an Hamza hoca da haber göndermiş büyük ihtimalle onunla da çalışacağız.  Sizlerin aracığı ile Keşansporlu tüm taraftarlara selam ve saygılarımı gönderiyorum.” dedi

 

ESKİ BAŞKANLARA VEFA ZİYARETİ

Fariz Tunçel gazetemizi ziyaretin ardından, Keşanspor Kulübü eski başkanlarından Tevfik Kavaklı ve Ali Osman Kale’yi de ziyaret etti.

Kavaklı ve Kale, bu ziyaret nedeniyle Tunçel’e teşekkür ederek, birlikte eski günleri yad ederek, “O dönemlerde takımımız bir çok takıma korku salmıştı. Keşan’a gelen takımların ayakları titriyordu. Taraftarlarımız ve işadamlarımız takımımıza büyük destek veriyorlardı. Biz Fariz gibi birçok değerli futbolcu kardeşlerimizle tüm imkansızlıklara rağmen Keşanspor’u en iyi şekilde temsil etmeye yardımcı oluyorduk. Fariz’in ziyareti bugün bizleri çok duygulandırdı.”dedi.

Tunçel’de ziyaretinde kendisine büyük misafirperverlik gösteren Kavaklı ve Kale’ye de teşekkür ederek şunları söyledi. “O dönemde zor şartlar altına Keşanspor için büyük uğraş veren ve futbolcuların taleplerini karşılayan bu başkanlarımız büyük bir başarıya imza attılar. Bizim futbol oynadığımız dönemlerde nüfusu 25 bin olan Keşan’da 5 bin kişi maç izlemeye geliyordu. Yani şehirn 5’te biri Keşan Atatürk Stadı’nda bizlerin o toprak ve çamur sahada verdiği mücadelede takımlarını destekliyorlardı. Bugün Süper Lig’de oynayan bazı takımların maçlarını 5 binde daha az sayıda seyirci izliyor.

KEŞANSPOR BAŞKANI NEHİR GERGİN’İ DE ZİYARET ETTİ

Tunçel son olarak Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin’i de ziyaret etti.

Gergin ziyaret nedeniyle Tunçel’e teşekkür ederek, “Fariz hocama ziyaretinden dolayı çok çok teşekkür ederim, ayaklarına sağlık. Kendisi ile hem Keşanspor’un geçmişi ile ilgili hem de geçmişi ile ilgili çok istifade edici bir sohbetimiz oldu. İnşallah önümüzdeki zamanlarda olduğu gibi Keşanspor yine Fariz’lik anılarına kavuşur da yeniden keyifli bir futbol izletir diye temenni ediyorum.” dedi.

Fariz Tuncel de, “Keşanspor’un son 3 senesine damgasını vuran bir kardeşimiz var. Kendisini kutluyorum.  Ondan önceki enkaz günlerinden bahsetmek istemiyorum. Kardeşimizin bu kulübü yeniden eski başarılı günlere götüreceğine inancım tam, kendisine çalışmalarında başarılar diliyorum. Umarım Keşanspor 1997/1998 sezonundan bu yana uzak kaldığı 3.Lig’e, öncelikle yönetimin, Keşanlı işadamları ve taraftarların desteği ile yeniden döner. Bizler eski Keşansporlu futbolcular olarak elimizden gelen desteği de vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Gergin, görüşmenin sonunda Tunçel’e bir Keşanspor bayrağı hediye etti.

Tunçel hediye nedeniyle teşekkür ederek, bu bayrağı evinde bulunan ve oynadığı kulüplerin malzemelerinin yer aldığı müzesinde gururla sergileyeceğini söyledi.

Fariz Tunçel ayrıca yine Keşan spor camiasının önemli isimlerinden olan ve bir süre önce yaşamını yitiren Gazeteci İrfan Tongo’nun vefatından dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek kendisini rahmet ve minnetle andığını ve Allah’tan rahmet dilediğini belirtti.