BAL 2.Grupta mücadele eden Keşanspor'da, 2-1 yenildiğimiz Feriköy maçının ardından Keşanspor Teknik Direktörü İsmet Çelen yönetim ile karşılıklı anlaşarak görevinden ayrıldı.

Keşanspor'un Keşan'da oynadığı Lüleburgazspor maçının devre arasında Fe TV canlı yayınında bir röportaj yaptığım Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin ilk yarının sonuna kadar takımın Nevruz Kaldı, Cihan Yeşilırmak ve Feyzullah Hardal kadrosu ile olacağını ve ilk yarı sonunda duruma göre bir teknik direktör arayışına girebileceklerini dile getirmişti.

Keşanspor o gün grubun en zayıf takımlarından biri olan Lüleburgazspor ile golsüz berabere kalmış ve ardından bu hafta deplasmanda oynadığı ve 5 net gol pozisyonundan yararlanamadığı maçta Kapaklıspor'a 2-1 mağlup oldu.

Bence Keşanspor ilk yarı sonunu beklemeden bir an önce takımın başına bir teknik direktör getirmelidir. Çünkü ilk yarı sonuna kadar kaybedilecek puanların telafisi bence biraz imkansız olabilir. Tabi ki takımın başına yeni gelecek hoca da bu teknik ekip ile yoluna devam etmelidir.

Keşan Trakya da önemli antrenörler yetiştirmiş bir şehir aslında, ama maalesef yıllardır kulüpler bu antrenörlere değer vermemiş ve onları kulüplerin başına getirseler de bu birliktelik maalesef ki kısa sürmüştür.

Çanakkale'deki deprem Keşan'da da hissedildi Çanakkale'deki deprem Keşan'da da hissedildi

Ben bu yazımda Anafartalarspor’da antrenörlük yapan ve ardından 3.Lig'de mücadele ettiğimiz yıllarda Keşanspor'u çalıştıran, 3.Lig de amatörden direk olarak merhum Aytaç Cinci, Seçkin Tuna, Nurbay Korkmaz ve Hasan Aslan gibi genç oyuncuları takıma kazandıran Edirnespor, Kırklarelispor'da görev yapan  ve öğretmenlikten emekli olan Yüksel Çelik ile Keşanspor' a hem sporcu hem de antrenör olarak hizmet eden Şeref Aldanmaz, Mehmet Hardal ve Fatih Anlar'ın takımın başına getirilmesinin Keşanspor'a büyük bir katkı ve spor camiasına büyük bir heyecan katacağına ve kulübün kurumsallığa kavuşması yolunda önemli bir adım olacağına inanıyorum.

Şu anda hiç bir kulüpte görev yapmayan bu isimlerle Keşanspor yönetimin bir araya gelerek Keşanspor'un gelecek günlerdeki başarısı ve yapılanması da göz önüne alınarak anlaşma yolu sağlanması gerektiğini düşünüyorum.

Kendisi ile defalarca Keşanspor'un başına gelmesi gerektiğini konuştuğum ancak "Ben artık görev almak istemiyorum" diyen Yüksel Çelik ile Keşanspor'da görev yapan ve zaman zaman kırgınlıklar yaşayan Şeref Aldanmaz, Mehmet Hardal ve Fatih Anlar'ın hem formlarını giydiği hem de antenörlüklerini yaptığı Keşanspor'un hem bugünü hem de geleceği için kendilerine bir ekip olarak davet gelirse bu görevi seve seve kabul edeceklerini düşünüyorum.

Tabi şimdi şunu da sorabilir sporseverler, peki şu anda takımın başında olan Nevruz Kaldı, Cihan Yeşilırmak ve Feyzullah Hardal ne olacak? diye sorabilir. Tabi ki bu arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz de bu tecrübeli hocaların teknik ekibinde kalarak onların tecrübelerinden faydalanmalıdırlar.

Keşan'ın yıllarca yaşayamadığı o coşku ve heyecanı hem kulübün bugünü hem de geleceği için Keşanspor Kulübü Başkanı Sayın Nehir Gergin ve yönetim kurulunun bir an önce harekete geçerek bu adımı atmaları gerekir diye düşünüyorum.

Umarım benim bu teklifimi ciddiye alırlar ve ilk yarı sonu falan demeden bu hocalarımız ile görüşerek Keşanspor'a bir heyecan ve spor kamuoyunun da beklediği adımı atarlar.

Sevgili sporseverler düşünebiliyor musunuz bence böyle bir teknik heyet ile anlaşma sağlanabilirse Keşanspor'un hem bugünü hem de uzun süreli olarak geleceği bence garanti altına alınmış olur.

Yıllarca Keşanspor'da  genç ve amatör takımda oynayan kısa bir süre amatör takımda antrenörlük yapan ve basın mensubu olarak gerek 3.Lig'de gerekse amatör liglerde her zaman takımın yanında olan biri olarak ayrıca buradan Keşanspor'da görev yapan eski kulüp başkanları ile tüm yöneticileri de takımın o eski günlerine tekrar geri dönmesi ve spor camiasının beklentilerini yerine getirebilmesi için yönetim kurulu ile birlikte takıma sahip çıkmaya da davet ediyorum.

Böyle bir teknik heyet oluşturulursa ve tüm eski kulüp başkanları, yöneticiler ve Keşan takımına sahip çıkarsa neden o eski günlere dönmeyelim.

Editör: BÜLENT SAYLAM