BÜLENT SAYLAM

Kılınç, “Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Erdoğan yapar” dedi. Kılınç’ın konu başlıkları EYT, Sözleşmeliye Kadro, “İLK EVİM” projesi, doğalgaz keşifleri ve Keşan Belediyesi oldu.

EYT DÜZENLEMESİ

Kılınç, gündemine EYT ile başlarken, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu süreçte yaptıklarımızı, yapmayı planladıklarımızı ve gündeme ilişkin düşüncelerimizi siz değerli basınımızla belli aralıklarla buluşarak kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. AK Parti iktidarında Türkiye’miz eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye, ekonomiden tarıma birçok alanda dev yatırımlara imza attı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, emeklilik ile ilgili yeni düzenlemeyi heyecanla bekleyen tüm hemşerilerimize müjdeyi verdi. EYT düzenlememiz HAK SAHİPLERİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM

EYT düzenlemesi uzun ve kapsamlı bir çalışmanın sonunda 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuştu.  Herhangi bir yaş sınırı olmadan emekliliğe imkân sağlayan düzenleme de eski sistemdeki, SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı olmaksızın herkes için geçerli olacak. Kıdem tazminatları için işverenlerimize yönelik KGF Destekli Kredi Paketi Devreye alınacak. Taşerondan kadroya alınanlardan hemen emekli olmayı tercih etmeyecekler için ayrı bir geçiş düzenlemesi hazırlanıyor. Emekli olduktan sonra Sosyal Güvenlik Destek Primi ödeyerek çalışmaya devam edecek vatandaşlarımız için Sosyal Sigorta Prim Teşviki getirilecek. EYT Düzenlememiz milletimize, ülkemize, hak sahiplerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

SÖZLEŞMELİYE KADRO 

Açıklamasına kamuda sözleşmeli olarak çalışanları ilgilendiren kadro konusuna giren Kılınç, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Daha bitmedi… Sözleşmeliye Kadro Müjdesi; aynı çatı altında çalışan kadrolu meslektaşları hangi hak ve imkanlardan yararlanıyorsa sözleşmeden geçen vatandaşlarımız da aynı haklardan faydalanabilecekler. Memur, memur emeklileri ve diğer emeklilerimizin maaş artış oranı %30 olarak uygulanacağının müjdesini de verdik. Personel tarafından sözleşme feshi halinde iş sonu tazminatı ödenmemesi durumu da son bulacak. Doğum sebebiyle sözleşmesi feshedilen sözleşmeli personelin doğum sonrası kuruma dönüşlerinde kurumun takdiri durumu gerekmeyecek. Büyükşehir Belediyeleri dahil kapının önüne konan işçilerimiz, memurlarımız yasal düzenleme ile görevlerinin başına geri dönebilecekler. 

“İLK EVİM” PROJESİ

Kılınç, “İLK EVİM” projesi ile ilgili de şunları söyledi: “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi “İLK EVİM” projesinin ardından şimdi de ‘Orta Gelirliye Yönelik Konut Kampanyasının müjdesini verdik. Yeni Konut Finasman Modeliyle Yeni Evim Projesinde, %0,69 Vade Farkı, 15 Yıla varan Vade, %10 Peşinat, İlk 3 Yıl Ödeme Kolaylığı ile sağlandı. Yeni Evim ile vatandaşımız, üreticimiz, ekonomimiz kazanacak. Başvurular 16 Ocak’ta başlayacak. İlk EVİM hayırlı uğurlu olsun.”

DOĞALGAZ KEŞİFLERİ

Kılınç, karasularımızda yaptığımız sondaj çalışmaları hakkında da şu bilgileri verdi: Yine geçtiğimiz günlerde Sondaj GemimizÇaycuma-1 sondajında denizin 3 bin 23 metre altında 58 Milyar metreküplük doğal gaz rezervini keşfetmişti. Daha öncesin de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vermiş olduğu 540 Milyar Metreküp Rezervi Müjdesiyle şu an 652 Milyar Metreküp olarak revize edildi. Hazar’ın, Akdeniz’in, Orta Doğu’nun enerjide merkez noktası Türkiye olmasını sağlamakta kararlıyız.”

MUHALEFET DEĞERLENDİRMESİ

Açıklamasının muhalefet değerlendirmesinde Kılınç, şu ifadeleri kullandı: “Muhalefetin vizyon siyasetine gelirsek; ‘Ayasofya açılamaz’ dediler, ‘İHA-SİHA yapılmaz’ dediler, ‘Şehir hastanelerine ne gerek var. Yanlış yapıyorlar’ dediler, ‘EYT çözülemez’ dediler, ‘Doğalgaz çıkarılamaz’ dediler, ‘Çamlıca Cami dolmaz’ dediler, ‘Yerli araç yapılamaz. Hani nerede?’ dediler. Dediler de dediler. Dolmaz, Yapamaz, Çıkarılamaz, Açamaz dedikleri her şeyi yaptık. Savunma sanayiinde dışa bağımlılığı en az seviyeye indiren AK Parti, savunma sanayiinde yerli ve milli hamleler gerçekleştirdi. Sosyal anlamada dünyadaki tüm mazlumların sesi oldu. Doğu Akdeniz’de yaptığı hamlelerle Akdeniz’de artık ben de varım dedi. Gerek yurt içinde ve gerekse de yurt dışında yaptığı operasyonlarla PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütlerine göz açtırmadı. Yaşanan pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına koştu. Bu durum da halkımızın AK Partimize olan teveccühünün artarak devam ettiğini çok net bir şekilde bizlere gösterdi.Her zaman olduğu gibi AK Parti vizyonu ortaya koyar, programını ve projelerini hazırlar, en doğru vakitte bunları hayata geçirir.  Biz yaparız onlar konuşur.

KEŞAN BELEDİYEMİZE 150 MİLYON TL TUTARINDA HİBE DESTEK ALDIK

Kılınç, Keşan Belediyesi ile ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: Genelde olduğu gibi yerelde de Cumhur İttifakı olarak en iyi hizmete vatandaşımıza sunuyoruz. Halkımıza son derece konforlu bir yaşam sunmak için Keşan Belediyemiz vatandaşımıza hak ettiği hizmeti sunmak adına var gücünle çalışıyor. Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, gece-gündüz, hafta sonu demeden sahada, vatandaşın yanında oluyor. Keşan tarihinde belkide ilk kez bu kadar koordineli bir uyum var. Tüm kurum ve kuruluşlarla diyalog içerisine, yapılması geren iş ve işlemleri belediye başkanımız ile yakından takip ediyoruz. Eğitimden istihdama, sosyal yaşamdan gönül belediyeciliğine kadar birçok alanda Belediye Meclisinde yapılan muhalefete rağmen çok önemli projeler hayata geçiriliyor. 2019 yılından bugüne kadar Keşan Belediyemize 150 milyon TL tutarında hibe destek aldık. Çok önemli ve ciddi bir rakam. Bu hibeler Keşan halkımıza hizmet olarak geri döndü. Cumhur İttifakı AK Parti İl Başkanımız Belgin İba ve MHP İl Başkanımız Zakir Tercan ile AK Parti Edirne Milletvekillimiz Fatma Aksal’ın hibelerin sağlanması konusunda destekleri çok fazla. Kendilerine için teşekkür ederim. Gerçekten bu konuda verdikleri emek çok büyük.

KEŞAN 2019’DA CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞTI

Değerlendirmesinin sonunda AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan Belediye Meclisi’nde muhalefetin 2022’deki ‘Hayır’ politikalarının 2023 yılında da devam ettiğini 2023’ün ilk meclisinde gördük. Keşan Belediye Meclisi muhalefet grubunun yapılacak işlere engel koyması siyasete değil, Keşan’a engel olmaktır. Meclis üyesi arkadaşların derdi siyaset olmuş, vatandaşı düşündükleri filan yok. Belediye iş yapmasın, proje üretmesin, vatandaşın ayağına hizmeti götürmesin diye ellerinden geleni yapıyorlar. Keşan’ın gelişmemesi ve yenilenmemesi için el kaldırıp, oy veriyorlar. Keşan’da yaşayan vatandaşlarımızın beklentilerine gözlerini yummak, kulaklarını kapatmak hangi siyasi stratejinin ürünüdür? Muhalefet grubu bir an önce çalıştırmamak veya baskılamak düşüncesiyle hareket etmekten vazgeçmelidir. Bu gayretleri nafile, Keşan’ımıza hizmeti engellemeyecekler. Keşan 2019’da Cumhur İttifakı Belediyeciliği ile tanıştı ve mazeret üretmeden hizmet yolunda omuz omuza yürüyoruz. İlçemize yatırımlar devam ediyor ve edecek. Kaybettiğimiz yıllar var ve boşa geçirecek zamanımız yok. Halkın yararına taraf olan bir muhalefet yapısı görmek istiyoruz. Yerel yönetim anlamında basiretli hizmet politikası ile Keşan’ı layık olduğu hizmetlerle kavuşturmayı sürdüreceğiz.”