Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle, mahalle mitingleri İspat Cami Mahallesi’nde devam etti.

Dr.Tayyip Akalın Caddesi’ndeki Seçim Bürosu’nun önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, saat 21.30 sıralarında İspat Cami Mahallesi’ndeki miting alanına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan, Şenol Yalı, Mustafa Bezbaş ve Ender Mağden, CHP’den 3. sıra Edirne Milletvekili Adayı olan Av. Ufuk Kanışkan, önceki dönem Edirne Milletvekilleri Rasim Çakır ve Kemal Değirmendereli, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı, kadın ve gençlik kollarının üyeleri, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanlarının yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Kortej sırasında evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlarda Özcan’a ellerindeki Türk bayrakları sevgi gösterilerinde  bulundu.

ÇAKIR: “PAZAR GÜNÜ CEVABIMIZI VERECEĞİZ”

Mitingin açış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Anıl Çakır, katılımcıları selamlayarak, şunları söyledi: “31 Mart’ta tarihi bir sınav veriyoruz. Tarlasını ekemeyen, traktörüne mazot dahi koyamayacak çiftçilerimiz için, atanamayan öğretmenler için, emeklilerimiz için sandığa gideceğiz ve hep birlikte sarı kart göstereceğiz. En yakın erken seçimde ise, onlara elveda diyeceğiz. 2019 yılında, çok büyük vaatlerle geldiler. Ama Mehmet Özcan’ın yaptıklarının yanına bile yaklaşamadılar. Son 3 dönemin yanına bile yaklaşamadılar. Bunlar yalana alıştılar. Yalanla yatıyorlar, yalanla kalkıyorlar. Bunlara da cevabımızı vereceğiz. İftira atanlara, kendi ikbali ve istikbali için kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışanlara da cevap vermeye geliyoruz. Biz, Pazar günü cevabımızı vereceğiz. Kibir kulelerini yıkmaya geliyoruz. Geliyor, gelmekte olan.

Mitingde daha sonra Keşan Belediye Başkan Adayı Op.Dr. Mehmet Özcan söz aldı.

ÖZCAN: “KEŞAN’IN KANALİZASYON VE

YAĞMUR SUYU PROBLEMLERİNİ ÇÖZDÜK”

Mitingde katılımcıları selamlayarak, sözlerine başlayan Özcan, şunları söyledi: 2004 yılında, ilk seçimi kazandığımızda burada kahvelerde, ‘yağmur yağdığında çizmelerle geçemiyoruz, çocuklarımızı alamıyoruz.’ diyordu. İlk işim buranın su basmasını önlemek oldu. Radikal bir karar alarak, Keşan’ın kanalizasyon ve yağmur suyu problemlerini çözdük. Daha sonra hava kirliliğinden ölüyorduk, doğalgazı getirdik. 13 yılım yer altında temel işlerini yapmakla geçti.”

“BEN ADAY OLDUKTAN SONRA

HIRÇINLAŞMAYA BAŞLADI”

Konuşmasına,2019 yılında bir kaza yaşadık ve belediyemiz bunların eline geçti.” diyerek, devam eden Mehmet Özcan şunları kaydetti: “O günü hiç unutmuyorum, kendi ellerimle anahtarları vermek zorunda kaldım. Sizlerin desteği ve sizlerin elleriyle, o anahtarı tekrar geri almaya geliyorum. Ben aday olduktan sonra hırçınlaşmaya başladı ve bunun dozu giderek artmaya başladı. İnsanlara kibirli şekilde tepeden bakan bir zihniyet bunlar. AKP zihniyeti. Karşı ki, dağları ben yarattım havalarında. Bir şey yaparlar, ‘ben yaptım’ deniyor. Allah razı olsun. Ama insanların başına kakmamak lazım. 4 liraya verdiğin işin maliyeti 1 liraydı. Hibeler aldık denildi. Millet Parkı dedikleri Cumhuriyet Meydanı’nda beton alan yapıldı ve bunun kesin kabulü yapılmadı. Yaptıkları iş hep yalap, şalap. Ama nerede duygusallığı çok olan şeyler varsa, beyefendinin canı gidiyor.

“31 MART’TAN SONRA ONU YENİ ADRESİNE GÖNDERECEĞİM”

Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü: Cumhuriyet Meydanı’na ikinci el ambulans çekmişler ve beyanatında, beni ima ederek, inşallah ilk sana kısmet olur diyor. Bu kadar terbiyesizlik olmaz. Bizim sevgimiz ve saygımız var. Bana bir şey olursa, sen bir tarafına kına mı yakacaksın! Sevgili kardeşim hızlı şekilde bir yerlere gidip geliyor ve ne yaptığı belli değil. Devamlı Ankara’daymış ama bir ara Trabzon’a uğramış. 2023 yılında iskanı ve adresi orada dostlar. Bugün radyo konuşmasında belge gösterdiler. Arada çık, Trabzon’a da git. 31 Mart’tan sonra onu yeni adresine göndereceğim. Hırçınlık ve çirkeflikten bir şey çıkmaz. Ben isterdim ki, efendi efendi yarışalım. Belediyeyi yeniden ele geçirmek için ellerinden gelen yalanı yapıyorlar. Ayın 15 ya da 18 Mart’ta pazaryerinin üzerini kapatma ihalesi yapacakmış. Bunun 50 günlük askı süreci var. Bunun yanı sıra, TOKİ’nin temel atma töreni olacakmış. Vatandaşa, yapıyoruz deniyor, yersen. Görev süren dolmuş ve yumurta kapıya dayanmış son dakikalarda bir şeyler yapmaya çalışılıyor.” 

“SİZLERLE BERABER 5 YIL

DAHA GEÇİRECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Mehmet Özcan sözlerini şöyle tamamladı: Sizlerle beraber 5 yıl daha geçireceğimize inanıyorum. Her geçen gün artan bu kalabalık, belediyenin kapısına götürüp bize anahtarı aldıracaktır. Harama el uzatmadan, dünyalık yapmadan sizlere bir kez daha hizmet etmeyi taahhüt ediyorum. Yalan söylemeden, yukardan bakmayarak, Keşanlıyı Keşanlı yerine koyarak, sizlere 5 yıl daha hizmet etme niyetindeyim. Sizlerden gerekli desteği vermenizi bekliyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından, CHP’nin İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, isim isim, tek tek sahneye davet edilerek tanıtıldı ve Şenol Yalı, Mustafa Bezbaş ve Ender Mağden, Ufuk Kanışkan, önceki dönem Edirne Milletvekilleri Rasim Çakır ve Kemal Değirmendereli, platforma davet edildi. Platformdaki isimler kalabalığı selamlayarak teşekkür etti.

Mitingin sona ermesinin ardından kalabalık, İspat Cami Mahallesi’ndeki miting alanından ayrılarak, seçim bürosuna hareket etti.F7C09B6E 9D83 4B21 Bc4A Cd660222E010