HABER MERKEZİ

Malkara’da N.Ç. adlı kadın ve oğlu M.Ç., akrabaları R.B (66) adlı kadını evlerine misafirliğe çağırıp, evindeki yaklaşık 3 milyon TL değerindeki altınlar ile bir miktar parayı anlaştıkları 2 kişiye çaldırttı. Polis çalınan altınları bulup, kadına teslim ederken gözaltına alınan N.Ç., oğlu M.Ç. ile birlikte altınları alan şüpheliler E.Y., ve L.Ç. (17) tutuklandı.
Malkara’da yaşayan R.B.'nin evinde 3 milyon TL değerinde ziynet eşyası olduğunu bilen akrabası N.Ç. ve oğlu M.Ç., altınları çalmak için plan yaptı. M.Ç.’nin iş ortağı olan E.Y. de plana dahil edildi. E.Y.’nin tavsiyesi üzerine Diyarbakır’dan gelen L.Ç. ile de anlaşıldı. Anne oğul,  3 gün önce R.B.'yi Ankara'dan kendisini ziyarete gelen kızı E.G. ile evden çıkarmak için misafirliğe davet etti. Bu sırada N.Ç., diğer şüphelilere, kadının evden çıktığını ve boş olduğunu bildirdi. R.B.'nin evden ayrılması ile L.Ç.,  ikinci katta bulunan daireye, yağmur gider borusundan tırmanarak balkondan girdi. Evden altınları ve parayı çalan L.Ç. daha sonra bir miktarını E.Y. ile M.Ç.’ye teslim ederek İstanbul’a gitti. Yemek sonrası kızı E.G. ile eve dönen R.B. altınların yerinde olmadığını fark etti. Hemen polisi arayan R.B.,  hırsızlıktan kendilerini yemeğe davet eden akrabaları N.Ç. ve M.Ç.’den şüphelendiğini bildirdi. Polis, N.Ç. ve oğlu M.Ç.’yi sorguya aldı. Sorguda suçlarını itiraf eden M.Ç. ve N.Ç. olayı E.Y. ve L.Ç. ile planlayarak yaptıklarını söyledi.
DİĞER 2 ŞÜPHELİ DE YAKALANDI 
Anne ile  oğlunun suçlarını itiraf etmeleri üzerine çalışmalarını genişleten polis ekipleri, E.Y. ve L.Ç.’nin peşine düştü. Polis E.Y.’yi İstanbul’da kiraladığı evden çıkarken yakaladı. Ekipler, E.Y.'den L.Ç.’yi arayarak altınları satacakları bir müşteri bulduğunu söylemesini istedi.  Altınlarla belirtilen adrese gelen L.Ç.’de gözaltına alındı. Sorgusunda altınların yerini söyleyen şüphelilerden 3 milyon TL değerindeki altınları alan polis, R.B.'ye teslim etti. R.B. ve kızı E.G., Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekiplerinin 2 günde altınları bulup,  şüphelileri yakalamasıyla büyük sevinç yaşadı.
E.G. gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ne biz uyuduk ne de polis ekipleri uyudu. Benim 25 senelik, annemin ise 50 senelik birikimi. Helal yoldan, temizlik yaparak kazandık o paraları. Bize pusu kurdular, tuzak kurdular. Allah razı olsun ortaya çıkardılar. Teşekkür ediyoruz. Çok sağ olun” dedi.