AK Parti Keşan İlçe Başkanı Kılınç’tan, Çakır’ın eleştirilerine cevap:

Muhalefet yine güzel yapılanları lekelemek istiyor”

MEHMET AYTAÇ

“SİYASİ PARTİ BAŞKANININ ACEMİLİĞİNE VERİYORUZ”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı, Keşan’da devletin hibe desteği ile yaptığı meydanda 100. yıla yakışır şekilde kutladıklarını belirten Gürcan Kılınç; “Kıymetli hemşerilerim, değerli Keşanlılar bizler Keşan’ımıza yatırım gelsin en güzeli olsun diye çabalar iken görüyorsunuz ki muhalefet yine sadece söz ile yapılan iyi şeyleri lekelemek için uğraşıyor. Çamur atıyorlar ama izi kalmaz çünkü biz layıkıyla en iyi yatırımların gelmesi için çok çalışıyoruz.  Dün açıklamalarda bulunan siyasi partinin ilçe başkanın yazdıklarını acemiliğine veriyoruz. 30 sene Belediyeyi yönetme fırsatı bulup, Keşan’da ve mücavir alanlarına ne yaptıkları veya ne yapamadıklarını zamanında gördük” dedi.

“SİZLERİN ZAMANINDA YAPMADIKLARINIZA DİSİPLİN GETİRİYORUZ”

Öğrenciler karnelerine kavuştu ve tatile girdi Öğrenciler karnelerine kavuştu ve tatile girdi

Kılınç, CHP İlçe Başkanı Çakır’ın açıklamalarına verdiği cevapta; “Trafik sorunundan bahsetmiş Sayın Çakır, yıllarca Keşan’da çarpık yapılaşma ve düzensiz yol ve kaldırımları bizler yapmışız gibi eleştirilerde bulunmuş. Otopark ve trafik sorununu çözmek için her gün çalışmalar yapıyoruz. Sizlerin zamanında yapması gereken ama yapmadığı otopark ve yol sorunları için biz bugünlerde çarpık yapılaşma üzerine düzen ve disiplin getirmeye çalışıyoruz.  Şimdi biz hangisinden başlayalım Sayın başkan. CHP Belediyeciliği 30 yıl boyunca yerelde bu güzel Keşan’ımızın değişimi ve gelişimi için ne yaptı. Maalesef tüketmekten başka, her şeye itiraz etmekten başka bir şey yapmadı” ifadelerini kullandı.

“KEŞANIMIZA YAKIŞAN MEYDAN İÇİN ELEŞTİRLERİ KABUL ETMİYORUZ”

Kılınç, Çakır’ın töreni alanı ile ilgili sözlerine de değinerek, şu açıklamayı yaptı: “Tören alanı için yapılan açıklamaya gelirsek. Cumhuriyet Bayramımızı henüz tamamlanmamış ve açılışı yapılmamış meydanımızda gerçekleştirdik çok da güzel oldu. Yıllardır kaldırım üzerlerinde bayram kutlaması yapanların Keşan’ımıza yakışan meydan için eleştirilerini kabul etmiyoruz. Yıllardır bir çivi çakmadınız bari Keşan’ımız için yapılan çalışmalara çamur atmayın. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize duyduğumuz minnet ile en güzel şekilde kutladık.”

“TEŞEKKÜR ETMENİZİ BEKLERDİK”

Kılınç, açıklamasını şöyle tamamladı: “15 Kasımdan sonra meydan tamamlandığında geçit töreni de bayram kutlamaları da en güzel şekilde olacak. Sizler içinizi ferah tutun merak etmeyin devletimiz tüm gücüyle çalışıyor.

Devletimizin meydan projesi yapması ve bizlerin bu destekler için koşturmamız mı sizleri memnun etmedi. Böyle güzel bir projenin gelmesinde destekleri olanlara teşekkür etmenizi beklerdik. 100 yılımıza yakışan ve Keşan’ımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleşen alan projesinin beğenisini ve takdirini bizlere teşekkür eden halkımıza soralım! Siyasi görüşü farklı olan herkesin memnuniyetini ve tebrikini alırken sizlerin her şeye hayır ve olmamış demenize şaşırmadık.  Kıymetli hemşerilerimiz merak etmeyin artık geriye giden bir Keşan yok! Hep Yeni Hep İleri anlayışımız ile sizlere hizmet etmeye, hiçbir ‘hayırlara’ izin vermeden yolumuza devam edeceğiz.”

Editör: BÜLENT SAYLAM