HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Saat 10.30 sıralarında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Konferans Salonu’nda başlayan seminere, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Yakup Balcı ve Nuran Uslu, Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Seminerde konuşan Mustafa Helvacıoğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir dizi program düzenlediklerini belirterek, “Bu kapsamda iletişim semineri düzenliyoruz. Yarın da (bugün) programlarımız devam ediyor. Eski itfaiye alanında bir paylaşım mağazası açıyoruz. Seminere katılanlara orada sertifikalarını vereceğiz. Ayrıca eksi itfaiye alanında hazırladığımız Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz binasında muhtarlarımız için bir bölüm ayırdık. Çarşıda da artık bir yeriniz, ofisiniz, buluşma noktanız olacak. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz de yeni yerinde faaliyetine devam edecek” dedi.

VATANDAŞIMIZA ÇOK YAKINLAR VE HALKIN İÇİNDELER

Muhtarların önemine vurgu yapan Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Muhtarlarımız şehrimizin dinamiklerinden. Vatandaşımıza çok yakınlar ve halkın içindeler. Önemli bir göreviniz var. Biz her zaman yanınızdayız. Pandemide önemli bir başarı hikayesi yazdınız. Vatandaşın düğününde, cenazesinde her anında yanında oluyorsunuz. Biz de sizleri çok önemsiyoruz. Seminer faydalı olacak. Önümüzdeki günlerde farklı eğitimler verebiliriz. Burada güzel uygulamalar oluyor. Halk Eğitim Müdürlüğümüze, Belediye Başkan Yardımcım Yakup Balcı’ya ve Sosyal Destek Hizmetleri Müdürüm Eylem hanıma teşekkür ediyorum. 19 Ekim Muhtarlar Gününüz kutlu olsun.”

Konuşmaların ardından Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Diksiyon Eğitmeni İzel Yılmaz iletişimde dikkat edilmesi gerekenler hakkında katılımcılara bilgi aktardı. Seminer, gelen soruların cevaplandırılması ve muhtarların iletişim konusunda yaşadıklarını anlatmalarının ardından sona erdi. Seminere katılan muhtarlara sertifikaları bugün düzenlenecek programla verilecek.