Önceki dönem Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Mecidiye’deki sahil alanının Keşan Belediyesi tarafından ihale usulüyle kiralanmasına tepki gösterdi. 6 Temmuz 2023’teki Belediye Meclis Toplantısı’nda oy birliğiyle alınan karar ile sahilin Keşan Belediyesi’ne devralındığını hatırlatan Helvacıoğlu; “Mecidiye sahili ile ilgili dönemimizde oy birliği ile alınan karar neticesinde; Keşan Belediyesi iştirakleri tarafından işletilecek, şezlong, wc, duş, büfe gibi ortak kullanım alanları oluşturulacak, kar amacı güdülmeyecek, halk plajı olarak organize edilecekti” dedi.

Hastane Caddesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı Hastane Caddesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı

Helvacıoğlu, açıklamasının devamında; “Mecidiye Köyü Harmantepe Mevkii’nde bulunan, mülkiyeti hazineye ait 52 dönümlük sahil alanında şezlong, WC, giyinme kabini, duş kabini ve büfe yapılmak üzere protokol kapsamında 10 yıl süre ile Keşan Belediyesi’nin iştirakleri tarafından işletilmesi kaydıyla Keşan Milli Emlak Müdürlüğü ile protokol yapılmış olup Meclis onayından geçerek Keşan Belediyesi’ne dönemimizde kiralanmıştır.  Şezlong, tuvalet, giyinme kabini, duş kabini ve büfe gibi ortak kullanım alanları ile bir halk plajı oluşturmayı planladığımız, günübirlik gelen misafirlerimizi burada ağırlamayı düşündüğümüz, halk plajı mantığıyla organize edilecek ve tek şartın Keşan Kent Hizmetleri iştirak şirketi tarafından işletilmesi olan Erikli’nin keşmekeşliğine bir nebze de olsa çözüm olacak ve o bölgeyi disipline edecek olan Mecidiye Sahili Halk Plajı’nın bugün Keşan Belediyesi tarafından 3. şahıslara kiralanmakta olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“İMZALANAN PROTOKOLDE AÇIKÇA YAZILDI”

Helvacıoğlu, Milli Emlak Müdürlüğü ile yapılan protokolü de hatırlatarak; “Geçen dönem mecliste bulunan tüm partiler tarafından “MECİDİYE SAHİLİ HALK PLAJININ KEŞAN BELEDİYESİ İŞTİRAK ŞİRKETLERİ TARAFINDAN İŞLETİLMESİ ŞARTIYLA” oy birliğiyle kabul edildiği ve bu hususun Milli Emlak Müdürlüğü ile yapılan protokolde de imza altına alındığı açık olup yapılan kiralamayı halkımızın takdirine bırakıyorum. Paylaştığım video, 6 Temmuz 2023’te düzenlenen ve kararın alındığı meclis toplantısına ait olup geçmiş dönem meclis üyelerimizin konu ile ilgili görüşleri ve kararları yer almaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Muhabir: MEHMET AYTAÇ