ERDOĞAN DEMİR

GELDİĞİMİZ BU NOKTA KAÇINILMAZ BİR SON OLMUŞTUR

Yapılan açıklama şöyle; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza kemer sıkma önerisi ne kadar ciddi bir ekonomik buhranda olduğumuzu kanıtlamaktadır. 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana ülkemizi yöneten AK Parti yönetimini ve Sayın Erdoğan’ı yıllardır ekonomide ki israf edildiğine, acilen tüketim değil üretim ekonomisi modeline geçilmesi gerektiğine dair ekonomistlerin uyarmasına rağmen bir türlü dinlememiş ve şu an geldiğimiz bu nokta kaçınılmaz bir son olmuştur. Ekonomistlerin öngörülerini ve engin tecrübelerini kullanıp ekonomiyi yönetmek yerine Nas ile ülke yönetilirse, ne olur sorusunun gayet açık bir şekilde sonucunu hepimiz görmekte ve izlemekteyiz. Asgari ücret alan bir kişinin cebine daha zamlı maaşı girmeden gıda, ev kiraları ve giyimde yapılan zamlar dudak uçuklatıcı. 

NEDEN HEP KEMER SIKAN TARAF HALKIMIZ OLUYOR?

Sokağa indiğimiz de halkımızın serzenişi uçan ev kiraları, gıdalardaki artışlar, giyimdeki pahalılık, elektriğe yapılan zamlar, daha kış ayı gelmeden doğalgaza yapılan zamlardan dolayı kışı nasıl geçireceğiz diyenler hep ön planda oluyor. Kurt kışı geçirir ancak yediği ayazı unutmazmış diye bir söz var, ancak bu sanırım başka kurtlar için söylenmiş bir söz bizim kurtlarımız yediği ayazı sandık başındayken unutuyor. Bizim halkımız istediği gibi giyinmeyi, hiç olmazsa haftada 1 ailesi ile birlikte bir restaurantta yemek yiyebilmeyi, ailesi ile birlikte tatile gitmeyi hak etmiyor mu? Neden hep kemer sıkan taraf halkımız oluyor? Bu kemer sıkma politikası vergi borçları sıfırlanan şirketler için de geçerli mi çok merak ediyoruz.

MTV’LERİ VATANDAŞTAN TEKRAR İSTENİLMESİNİN İNANIN HİÇBİR AKIL VE MANTIĞI YOKTUR

Eminim ki bu yapılan zamlardan dolayı AK partili arkadaşlarımız ağabeylerimiz ablalarımız da şikayetçiler. Tek adam yönetiminde bir gecede okunan selalar ile atılan bir imza ile birlikte akaryakıta yapılan dev zamların, gece yarısı atılan diğer bir imza ile yıllık araç MTV’leri vatandaştan tekrar istenilmesinin inanın hiçbir akıl ve mantığı yoktur. Eğer ekonomide kemer sıkma politikasına gidilecekse ilk önce Sayın Cumhurbaşkanı’nın Saray’dan başlaması gerekmektedir. Tek dileğimiz biran önce ekonomimizin düzeltilmesi ancak görünen kılavuz o dur ki bu düzelme mevcut hükümet ile olmayacak. Allah Milletimizin Yar ve Yardımcısı Olsun.”