Keşan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nevzat Meriç, bu yıl ilk kez düzenelenen Keşan Tarım ve Hayvancılık, Gıda, Sanayi, Otomotiv ve İş Makineleri Fuarı’na Süt Üreticileri Birliği’nin neden dahil edilmediğini sordu.

Hayvancılık fuarının düzenlenmesindeki paydaşların esnaf odaları değil, tarım ve hayvancılıkla ilgili birliklerin olması gerektiğini söyleyen Meriç, “Hayvancılık fuarı yapılıyor bizim haberimiz olmuyor. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’ndan mesaj atılarak fuara davet ediliyoruz. 23 köyde hayvancılıkla uğraşan üyelerimiz var. Bu insanların fuara gelmesi gerekmiyor mu? Fuar bu üreticiler için yapılmıyor mu?” diye sordu.

Fuarla ilgili gerçekleştirilen basın açıklamasına Keşan’daki hiçbir üretici birlik yöneticisinin bulunmadığına dikkat çeken Nevzat Meriç, “Demek ki hayvancılığı bizden daha iyi bilenler varmış. Bizler Keşan’ı, Kalkınma Ajansı’nda temsil ediyoruz ama üyelerimizi ve üreticilerimizi Keşan fuarında maalesef temsil edemiyoruz” dedi.

Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın üreticiler ve bölge için önemli bir etkinlik olduğunu ifade eden Meriç, bu gibi etkinliklerin yapmış olmak için değil, üreticilere fayda sağlamak için yapılması gerektiğini vurguladı.

BES Keşan Şubesi 1. Olağan Kongresi yapıldı BES Keşan Şubesi 1. Olağan Kongresi yapıldı

Fuarı düzenleyen ve hayvan ile süt üreticisi birliklerini davet etmeyenleri kınadığına ifade eden Nevzat Meriç, fuarın Keşan halkına ve Keşan esnafına hayırlı olmasını diledi.

 

Muhabir: MEHMET AYTAÇ