MEHMET AYTAÇ

Konuyla ilgili bir açıklama da SOL Parti Merkez ilçe Başkanı Şafak Engincan Çolak yaptı.

Şafak Engincan’ın açıklaması şöyle: “Halkın somut taleplerini görmezden gelen, “Millet Bahçesi” vb ucube projeler ile halkın onayını alacağını sanan siyasi anlayış, Edirne halkının anıları ile dolu kentlilerin rahatlıkla ulaşabildiği Söğütlük kent ormanını yok etmek istiyor. Bu anlamsız projeye izin vermeyelim. Bu Proje kendi yaşam biçimini topluma dayatan

siyasi anlayışın projesidir. Söğütlük kent ormanına yapmaya çalıştıkları Millet Bahçesi. Doğal bir ormanı milyonlarca para harcayarak yapay bir parka dönüştürmeye çalışmaktan başka bir şey değildir. Neden yapıyorlar? Kent ormanını kullanan Edirnelilerin yaşam biçimine müdahale etmek, kendi yaşam biçimlerini topluma dayatmak için.”

“PAZAR GÜNÜ SÖĞÜTLÜK’TE İNSAN ZİNCİRİ OLUŞTURULACAK”

Öte yandan Engincan, Söğütlük Kent Ormanı’nın millet bahçesi olarak düzenleneceğinin duyurulmasının ardından Edirne’de bir çok kesimin buna tepki gösterdiğini ve Söğütlük Doğal Kalsın Platformu adı altında örgütlendiğini belirterek, projeye teki koymak için 16 Ekim 2022 Pazar günü saat 14:00’te Söğütlük Ormanı’nda ‘insan zinciri’ oluşturacaklarını kaydetti.