HABER MERKEZİ

Yanıtta, “Geçmiş yıllarda yapılan ve dalgalardan zarar gören iskeleye teknelerin yanaşması için revize çalışmalarına başlanılmıştır” denildi. Bölge halkı ise yapılanın iskele değil, küçük bir liman olduğunu belirterek, “Burası sadece park içindeki otel için yapıldı. Buraya tek bir balıkçı teknesi yanaşmıyor” ifadelerini kullandı.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın Gökçetepe Tabiat Parkı sahiline yapılan dev iskele hakkında yaptığı açıklamaya jet cevap geldi. CHP İl Başkanı Pekcanlı sosyal medya üzerinden uydu görüntüsü ile birlikte yaptığı açıklamada, “Biz Saros'ta talan ve yağma olur diyoruz ve bununla ilgili söylediğimizin de arkasındayız bu uydu fotoğrafı Keşan Gökçetepe' den. Zati muhteremler liman bile yapmış acaba bizim gördüğümüzü devletin yetkilileri gördüler mi? Acaba bu liman kime ait? acaba bunun izni varmı gerçekten merak ediyoruz. Ya da birileri kollanıyor mu?” dedi.

REVİZE ÇALIŞMASI YAPILIYOR

CHP İl Başkanın sorusundan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü bir açıklama yaparak burada revize çalışması yapıldığını açıkladı. Açıklamada, “Gökçetepe Tabiat Parkı Bakanlık oluru ile 11-07-2011 tarih ve 903 sayılı oluru ile Tabiat Parkı ilan edilmiştir. Gelişme Planı kapsamında ; Sürdürülebilir Kullanım Bölgesi kararlarında yer alan “İskele yapılabilir ve su sporları için donatılar bulunabilir” hükmüne istinaden geçmiş yıllardan bu yana mevcut olan iskeleye yanaşan teknelerin şiddetli dalgalardan zarar görmesi neticesinde 2018 yılında revize çalışmalarına başlanılmıştır. Herhangi bir ticari faaliyete konu olmayan yapı için gelişme planı revizyon çalışmaları Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir” denildi.