ERDOĞAN DEMİR

Keşan Sebze, Bakkal ve Manavlar Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Çakır ve yönetim kurulu Nedim Yaman, Cihat Demirkıran, Çağatay Demir ve Oda Genel Sekreteri Yiğit Meriç ile birlikte Yeni Mahalle’deki üyelerini ziyaret etti.

Çakır, “Yeni Mahalle’de bulunan odamıza kayıtlı üyelerimizi ziyaret ederek,hal hatırlarını sorduk, dertlerini dinledik ve çözüm yollarını beraber paylaştık. Yeni iş yeri açan arkadaşlarımızı da ziyaret ederek  hayırlı işler bol bereketli günler diledik.” dedi.

Çakır, üyeler ile sohbet edip dertleşirken dile gelen sorunların da bir bir ortaya geldiğini belirterek, ortaya çıkan sorunları şöyle sıraladı: “Tekel ruhsat harclarinin geçen yıla göre bu yıl çok yüksek oluşu. Muhasebe ücretlerinin yüksek oluşu,  Dükkan kira ücretlerinin gereğinden fazla yüksek oluşu.  Elektrik faturaları düşecek mi  beklentisi halâ devam ediyor  gelen fatura miktarının yüksek oluşu iş yerlerimizi  Karanlığa çeviriyor. Zincir marketlerin mahallemizin içerisinde olup,  işyerlerimize yakın olması sebebiyle üyelerimizin işleri olumsuz yönde etkileniyor. Üyelerimizin kurumlar arasındaki emekliliğin eşit olmaması,  EYT emeklilik hakkı kazananların bankalardan kredi kullanamamaları,  bazı üyelerimiz bu konu ile ilgili güçlük çekiyorlar.  Tüm kamu ve özel bankalarımız konu ile ilgili taşın altına elini koymaları gerekiyor. Üyelerimiz arasındaki alkollü içecek satışlarındaki rekabetleri bizleri üzüyor, bunun için çözüm şart çünkü zarar gören hepimiz olacağız. Derdimiz geçimdir, birbirimize olan sevgimiz ikram edilen çaylarımız farkında olmadan sıcaklığını kaybetmiş ama üyelerimizin müşterilerine verdiği sevgi sıcaklığı  hizmet değerinden hiçbir şey kaybetmemiş. Günü birlikte paylaştığımız , sorunlarımızı konuştuğumuz , değerli üyelerimize bizlere gösterdikleri yakın ilgi nedeniyle  çok teşekkür ediyoruz. Onlara hayırlı işler ve aileleri ile beraber sağlık dolu günler diliyoruz.”