HABER MERKEZİ

Bir grup Keşanlı MHP üyesi tarafından gazetemize gönderilen bir açıklamada, seçimin bitmesinin ardından Cumhur İttifakı dağıldı mı sorusunun akla geldiği ve bu şekilde bir görüntü yaşandığı belirtildi. 

Gazetemize gönderilen açıklama şöyle;

Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılmasının ardından, Keşan’da düzenlenen tören ve etkinliklerde MHP İlçe Başkanı Adnan İnan ve parti yöneticilerinin yer almaması dikkat çekiyor.

Seçim döneminde, başta Keşan Belediyesi olmak üzere, değişik kuruluşların düzenlediği tören ve etkinliklere, AK Parti ve MHP yöneticileri birlikte katılıyor ve “Cumhur İttifakı”nın birlikteliğini sergiliyorlardı. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, attıkları her adımda MHP yöneticileri ile birlikte fotoğraf vermeye gayret ediyordu.

Ancak “28 Mayıs”tan sonra bu tablonun görülmez olması, özellikle MHP’li seçmenlerin tepkisine neden oluyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZ NASIL DAVRANIYOR?”

Konuyla ilgili görüşlerini gazetemize aktaran bir grup MHP’li, “Sayın Cumhurbaşkanımız her fırsatta Cumhur İttifakı’nın gücünü vurgulayarak, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi onore ederken, Keşan’da ortaya çıkan görüntü üzücüdür.” dedi.

Seçim sonrasında Keşan’da bazı şeylerin değiştiğinin, okulların yıl sonu etkinliklerinin başlamasıyla su yüzüne çıkmaya başladığını ve Dünya Çevre Günü etkinliğinde iyice belirginleştiğini vurgulayan MHP’liler, şunları söyledi: “Eğer partimizin yöneticileri<seçim bitti> deyip kenara çekildiyse yanlış yapıyorlar. Ama tören ve etkinlik düzenleyen kuruluşların yöneticileri, belki de bazı yerlerden aldıkları işaretle MHP’yi yok sayıyorlarsa hem yanlış yapıyor hem ayıp ediyorlar. Acaba MHP’nin seçimde Keşan’a elde ettiği yükseliş mi bazılarını rahatsız etti?”

“9 AY SONRA YEREL SEÇİM VAR!”

9 ay sonra yerel seçimlerin yapılacağını hatırlatan MHP’liler sözlerini şöyle tamamladı: “Sayılı günler çabuk geçer. Bugün görmezden gelinenlere yarın ihtiyaç duyulabilir! <Aynı safta mücadele ettiği insanları bırakıp, karşı mahalleden oy alacağını sananların> düştüğü durumları çok gördük. Kifayetsiz muhterisler, sanal ortam paylaşımları ile seçim kazanılmayacağını bilmeli!