HABER MERKEZİ

Hudut Gazetesinin haberine göre Parti'de basına kapalı düzenlenen törenle rozet takarak üyelik formunu imzalayan Sedefçi, "Hiçbir şahsi beklentim, kişisel hesabım yok. Dosdoğru Hamdi Sedefçi olarak parti üyesi olmaktan şeref duyuyorum. Partimin askerliğini, emir kulluğunu yapacağım. Partimin hizmetkarı olacağım. Bu şekilde Edirne'ye ve İYİ Parti'ye katkı yapmak hesabıyla üye olma şerefine eriştim" dedi.

Edirne'nin 4 dönem belediye başkanlığını yapan, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) 2018'de istifa eden Hamdi Sedefçi, 14 Mayıs seçimleri öncesi sürpriz bir şekilde İYİ Parti saflarına katıldı. Siyasi hayatı boyunca sol görüşlü partilerde bulunan ve sürekli CHP'yi savunan Sedefçi, dün İYİ Parti il binasına gelerek üyelik işlemlerini tamamladı. Sedefçi'nin üyelik işlemleri, basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Sedefçi'ye partide üyelik rozetini İl Başkanı Alpay Alpagut Engin taktı. 

'AK PARTİ'Yİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ' 

Üyelik işlemleri sonrası parti çıkışında açıklama yapan Sedefçi, "Hep beraber Türkiye'yi izliyoruz, ciddi sıkıntılı süreç geçiyor. Bu süreçte Türkiye'de adalet yok, demokrasi yok maalesef, ekonomi dibe vurmuş maalesef. Şartlar böyle oluşmuşken, ben de bu ülkeye 20 yıl belediye başkanlığı yapmış bir siyasetçi olarak bu kötü gidişata karşı elimi taşın altına koymam gerektiğini düşünerek bugün İYİ Parti'ye üye olma onuruna eriştim. Sayın il başkanımızla, vekil adayımız Mehmet Akalın'la beraber üyelik formuna imza attım. Tek dileğimiz Edirne gibi Cumhuriyet'in kalesi olan çağdaş bir kentte iki tane milletvekili İYİ Parti'nin çıkartması, iki milletvekilinin CHP'nin çıkarması. Kardeş payı yaparak 4 milletvekilini çıkarmak dileğinde, arzusunda ve hesabındayız. İnşallah burada AK Parti'yi sandığa gömeceğiz" dedi. 

'HİÇBİR ŞAHSİ BEKLENTİM YOK' 

AK Parti'nin Edirne'ye hizmet etmediğini savunan Sedefçi, "Sürekli Edirne'den bir şey aldılar, bir şey vermediler. Sayın Aksal Edirne'ye hizmet etmekte maalesef çok geride kaldı. Edirne halkı bunu değerlendirecek ve büyük ihtimalle sandıkta bunun hesabını görecek diye düşünüyorum. Hiçbir şahsi beklentim, kişisel hesabım yok. Dosdoğru Hamdi Sedefçi olarak parti üyesi olmaktan şeref duyuyorum. Partimin askerliğini, emir kulluğunu yapacağım. Partimin hizmetkarı olacağım. Bu şekilde Edirne'ye ve İYİ Parti'ye katkı yapmak hesabıyla üye olma şerefine eriştim" diye konuştu. 

'TEK ODAKLANDIĞIM NOKTA 14 MAYIS' 

2024'te yapılacak yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkanlığı'na aday olup olmayacağı da sorulan Sedefçi, "Şu andaki hedef 14 Mayıs, 14 Mayıs'ı görmeden, dereyi görmeden paçaları sıvamanın gereği yok. Şu anda odaklandığım tek nokta 14 Mayıs'ta seçim kazanılacak, sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak, sayın Akşener Başbakanlığa gelecek, Türkiye'de karanlık gidecek, aydınlık gelecek. Türkiye rahata ve huzura kavuşacak, benim derdim bu, başka bir hesabım kitabım yok" şeklinde konuştu.