ERDOĞAN DEMİR

MHP İpsala Belediye Başkan Aday Adayı Av. Aybike Şimşek, geçtiğimiz cumartesi günü gazetemiz Haber Sorumlusu Erdoğan Demir’e, seçim çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, 2019 yılında babasının Dr. Gürsel Şimşek’in kendisine “Seni bir gün İpsala Belediye Başkanı olarak görmek istiyorum” dediğini kendisinin bugün bu sözleri babasının vasiyet olarak gördüğünü ve aday adayı olduğunu dile getirdi.

MHP İpsala İlçe Başkanlığına Caner Anlaş atandı MHP İpsala İlçe Başkanlığına Caner Anlaş atandı

ADAY ADAYLIĞIM BABAMIN BANA VASİYETİ

Aybike Şimşek, MHP’den İpsala Belediye Başkan Aday adayı olmasının rahmetli babasının kendisine söylediği sözler üzerine olduğunu belirterek, “Ben Hukuk Fakültesi okuduğum yıllarda babam bana 2019 yılında okulumu bitirince İpsala Belediye Başkanı olmam konusunda telkinde bulundu. Bugün aslında ben babamın bana söylediği bu söylemin ardından onun bu söylemini vefatı nedeniyle bir vasiyet olarak kabul ettim ve vasiyetini yerine getirmek için İpsala Belediye Başkan Aday adayı oldum. Umuyorum ki babam da hayatta olsa ve bugünleri görse çok mutlu olurdu. Ben de onun bu vasiyetini en iyi şekilde adaylığım kesinleşirse İpsala Belediye Başkanı olarak yerine getirmeye çalışacağım. Bunu başarabilmek için de elimden gelenin çok çok daha fazlasını yapacağım” dedi.

Şimşek, aday adaylığını açıklamasının ardından, İpsala’da ziyaretlerini sürdürdüğünü ve halkla iç içe olduğunu belirterek, “Aday adaylığım sürecinde İpsalalı hemşerilerimizi dinliyor ve onları sorunlarını not alarak kendime bir İpsala sorunlarından oluşan bir dosya hazırlıyorum. Bu çalışmalarımda ortaya çıkan sorunların çözüm yolları konusunda da çalışmalarımı yürüteceğim. İpsalalıların bana gösterdiği ilgi bana çalışmalarımda büyük destek oluyor” dedi.

Editör: BÜLENT SAYLAM