ADD THM Korusu 3 yıl aradan sonra sahne aldı ADD THM Korusu 3 yıl aradan sonra sahne aldı

SOL Parti Keşan İlçe Yönetim Kurulu, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

31 Martta karanlık rejime karşı 22 yıldır kararlılıkla direnen milyonlar kazandı. Çürümüş rejimin yenilmeye mahkûm olduğunun göstergesi olan Mart seçimleri aynı zamanda sola ve toplumsal muhalefete de bir mücadele çağrısı olarak okunmalı.

Ülkemizin toplumsal direnme güçlerini, ilerici birikimlerini, açlığa ve sefalete sürüklenen tüm emekçilerin  birleşik ve örgütlü mücadelesini geliştirerek yarınlarımızı gericiliğin pençesinden kurtarabiliriz.

Bunu için; 1 Mayıs şimdi sokağın ve toplumsal mücadelenin birleşik sesinin yükseltilmesi, her gün biraz daha yoksulluğa ve geleceksizliğe mahkum edilen halkın somut talepleri etrafında yeni bir mücadelenin örgütlenmesi için bir başlangıç noktası olmalıdır.

Şimdi, emek güçlerinin, gençlerin, kadınların ve tüm yurtsever emekçi halkın inisiyatiflerini güçlendirmek için yürüme zamanıdır.

 Yoksulluk Kaderimiz Değildir! HAYDİ 1 MAYIS’A!

Bu 1 Mayıs’ta; Elektrik, su, doğalgaz,internet gibi fiyatı hükümet tarafından belirlenen fiyatların dondurulması, Kiracıların zorla tahliyesinin durdurulması, kira artışlarının sınırlandırılması taleplerimizi hep birlikte  haykıralım.

Başta gıda olmak üzere tüm temel ihtiyaç maddelerinde KDV ‘nin yüz 1’e düşürülmesi, temel gıda maddelerinin fiyatlarının sabitlenmesi için yürüyelim.

Asgari ücretin  yoksulluk sınırının üzerine çıkarılması, her 3 ayda bir gerçek enflasyon oranında arttırılması ve üzerine refah payı eklenerek güncellenmesi,  en düşük emekli maaşının en düşük memur maaşına eşitlenmesi, atanamayan öğretmenlerin atanması, mülakatın kaldırılması, laikliğin yeniden kazanılması, geleceğimiz olan çocuklarımız üzerindeki karanlık kuşatmanın sonlandırılması kısacası ülkemizin üzerine çökmüş karanlığın dağıtılması ve  tüm sorunlarımızın çözümü için yürüyelim.

 1 Mayıs’ta tek yürek, tek yumruk olalım. Kurtuluşumuz kendi ellerimizde ve örgütlü mücadelededir.

1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin Bayramı,Birlik, Dayanışma ve Haksızlıklarla Mücadele Günü Kutlu Olsun.”